tetetterttrrt.jpg
Foto: Profimedia

Když vynecháme debatu o tom, zda se legíny počítají jako kalhoty pro běžné nošení, nebo ne, je nepopiratelné, že strečové kalhoty jsou pilířem většiny šatníků. Kde a jak je nosíte ale samozřejmě může být důvodem k dalším diskusím.

Ale pokud jste jejich fanouškem, módní svět přichází s dalším trendem, který si možná zamilujete anebo ho budete nesnášet – stirrup kalhoty tedy kalhoty s třmenem pod patu. Ano, tento ikonický design 80. let, který hojně nosila například tehdejší ikona Jane Fonda, se vrátil. To se ale dalo čekat, protože je to tak s téměř každým nostalgickým trendem.

FotrtoJet-3-.jpg
Foto: Profimedia

Šponovky nebo kaliopky, jak těmto kalhotám občas říkáme v Česku, jsou velice praktické. Třmeny totiž udrží kalhoty na místě při mnoha různých aktivitách. Dříve byly populární zejména pro jízdu na koni, zimní sporty nebo aerobic. Ale brzy se objevily i jako součást běžných outfitů – nosily se k blejzrům, halenkám a košilím. A také k různým stylům bot – od lodiček až po kozačky na podpatku a mokasíny.

FotewqJet.jpgEsprit, 999 Kč / Mango, 599 Kč / Next, Zalando, 425 Kč / Brauninger, Hugo, 4550 Kč

Pro letošek jsou tyhle kalhoty zpátky v modernějších a svěžejších stylech. Jsou ušity i z luxusních látek a v nejrůznějších barvách. Nosí je i celebrity jako Rihanna nebo Victoria Beckham a popularitu sklízejí i na Instagramu nebo módních přehlídkách, kde jsou povýšeny na úroveň plnohodnotného módního kousku.

Můžete si k nim vzít lodičky a delší blejzr a budete vypadat šik a elegantně. Anebo sáhněte po pohodlnějším outfitu bez podpatků a oblékněte si je k mokasínům a oversize svetru. Hodit se vám ale mohou i ke kozačkám. Ačkoliv nikdo neuvidí, že jde o stirrup kalhoty, jsou v tomto případě velice praktické. Nebudou se vám totiž rolovat nahoru a hezky budou držet na místě.

Foto: Se souhlasem Esprit, Mango, Zalando, Hugo
Zdroj: Autorka článku, Vogue, TZR