profimedia-0593709617.jpg
Foto: Profimedia

Víme, co si myslíte: Není tohle obočí náhodou spojené s Halloweenem? Tak trochu totiž vypadá, jako byste si sáhly nasliněnými prsty do zásuvky. Ale ne, tento trend líčení působí přirozeně. Jen si na něj musíte zvyknout. Nejprve se rozjel (jako většina posledních trendů v oblasti líčení) na TikToku, ale na rozdíl od těch předchozích, se uchytil.

Skvěle vypadá téměř na každém. Vyčesané obočí je ale ideální zejména pro zapadlejší oči a větší nadočnicový oblouk nebo pro typ, kdy obočí sedí o něco níže a na víčku je hlubší záhyb, který způsobuje, že většina, ne-li celé víčko zmizí, když je oko otevřené.

Velký vliv má na tento trend i doba, ve které jsme žily. Zvykly jsme si na to, že se nemusíme příliš líčit a přirozenost je teď číslem jedna. S pudrovým obočím vhodným pro ženy, které mají chloupků málo, soupeří vyčesané obočí, na které je potřeba trocha gelu. Vyčesání dodá větší objem a texturu, projasní tvář a dodá jí zářivý mladistvý vzhled.

K dosažení tohoto looku bude nejjednodušší používat produkty, které mají funkci vytvářet přirozený efekt. Například fixy na obočí s kartáčkem, který vytváří na jeden tah několik tenkých linek. Potřebovat budete tónované gely na obočí, ideálně ty s mikrovlákny. Pokud máte obočí naopak hodně, vystačíte si jen s kartáčkem a čirým gelem na obočí. V případě, že zjistíte, že je po vyčesání obočí příliš široké, nebojte se ho zastřihnout.

Zdroje informací: Profimedia, Instagram @eyebrows, Stay Glamour, Femina

Reklama