64abd6890a804obrazek.png
Foto: Shutterstock

Ta, která přijde v bílé
Existují samozřejmě i svatby, při nichž si snoubenci přejí, aby byli svatebčané oděni do bílé barvy. Pokud ovšem takový dress code sami nestanoví, jsou bílé šaty ženám zapovězené. Do bílé by totiž v tento den měla být oblečena pouze nevěsta.

Ti, kteří vypráví trapné vtipy
Proslovy bývají na svatbě dva – jeden má otec nevěsty a druhý ženichův svědek. Může jít o chvíle plné zábavy, dojetí nebo nostalgického vzpomínání, ale také o momenty absolutní trapnosti. Třeba když začnou řečníci na nevěstu nebo ženicha vytahovat příliš soukromé detaily a pikantnosti. Vtip na svatbu patří, ale je třeba umět odhadnout, zda neznevažuje danou chvíli. Odolat nutkání by potom měli lidé, kteří mají tendenci pronášet na svatbách proslovy, přestože o ně nebyli požádáni.

Ti, kteří neumí přijít včas
Svatba, zvlášť pokud zahrnuje několik desítek lidí, je organizačně poměrně složitou záležitostí. Ještě komplikovanější je situace třeba v případě, kdy se obřad koná na jednom místě a pak se všichni přesunují na jiné místo hostiny apod. Dochvilnost je tedy velmi důležitá a pozdní příchody svatebčanů přidělají nevěstě a ženichovi zbytečné vrásky.

Ti, kteří vypijí všechno, co teče
Na svatbách alkohol většinou teče proudem, ale neznamená to, že ho musíte proudem i konzumovat. Na opilecká extempore není nikdo zvědavý a opět se tím akorát odvádí pozornost od nově sezdaného páru.

Ti, kteří nevypínají mobilní telefony
Ženich a nevěsta se právě chystají zpečetit své manželství polibkem a do toho se ozve Michal Tučný se svým hitem Prodavač… To, že jsme neustále na příjmu, je jedním ze znaků moderní doby, ale jsou situace, kdy je opravdu důležité, aby mobily zůstaly vypnuté a nerušily. Je také nutné ctít přání snoubenců, pokud si nepřejí, aby někdo během obřadu i po něm na mobil cokoli natáčel nebo fotil. Mohlo by to totiž nepěkně vypadat na videu a fotkách od profesionálů.

Ti, kteří přišli s neohlášeným doprovodem
Na pozvánce na svatbu bývá většinou napsáno, jestli se vztahuje jen na vás, nebo můžete dorazit s doprovodem. Pokud to na ní napsané není, je určitě vhodné se na to doptat. Situace, kdy se musí narychlo shánět místo u slavnostní tabule a také porce jídla navíc, rozhodně není hostitelům příjemná.

Ti, kteří si berou suvenýry
Je sice hezké, pokud chcete mít na svatbu nějakou hmatatelnou vzpomínku, ale jestliže vám nevěsta s ženichem vyloženě nedají nějaký malý dáreček, rozhodně není vhodné brát si při odchodu kusy dekorací. Dost možná je mají novomanželé pouze zapůjčené.

Ti, kteří kradou pozornost pro sebe
Svatba není úplně nejvhodnějším místem k tomu, aby svatebčané dělali velká veřejná prohlášení. Tedy například oznamovali zasnoubení, těhotenství apod.

Ti, kteří nenechají DJ vydechnout
Jestliže ženich a nevěsta dovolí hrát svatebčanům na přání, proč toho nevyužít. Neměli byste ale stát pořád u DJ a vnucovat mu jednu svou oblíbenou písničku za druhou. Prostor by měl dostat i hudební vkus ostatních.

Ti, kteří se muchlují na parketu
Svatba je bezpochyby oslavou lásky, takže se můžete nechat strhnout atmosférou. Ovšem nikdo se nechce dívat na dvojici, která se nechá strhnout tak moc, že to skoro vypadá, že se na parketu každou chvíli svlékne a všem ukáže, co se odehrává u nich v ložnici.

Zdroje: autorka článku

Čtěte také:

Reklama