„Víš, přemýšlela jsem, co ti koupit k narozeninám. Nějak si nevím rady a nechci Ti koupit něco, co Tě nepotěší...“

Jak elegantní věta. Položily jste ji někdy? Byla někdy položena Vám? Trápíte se při výběru toho správného dárku?

Byla jsem před časem s kolegou v obchodním centru. Zaskočili jsme si na kafčo, a než jsme došli k restauraci, oběhl snad všechna zlatnictví, co jsme měli při cestě. Dozvěděla jsem se, že rád kupuje své ženě zlato, prý se mu občas podaří najít nějaký opravdu hezký kousek…

Usmála jsem se a před očima se mi zjevily všechny ty barevné plyšové hračky, nejlevnější rozteklá čokoláda a žabí sošky z moduritu elegantně doplněné plastovým paraplíčkem. Medvídek sedící. Medvídek ležící. Srdíčko s ručičkama.

Snažila jsem se k tomu přistupovat rozumně, duchaplně a při každém takto povedeném dárku jsem pracně vysvětlovala důvod, proč neskáču radostí a neroním slzy štěstí. Jsem pragmatická ženská a byla bych nesmírně šťastná z láhve vína nebo whiskey. Dodala jsem samozřejmě i méně nákladné položky jako ovoce, dobrá čokoláda, hermelín a olivy.

Nezabralo. Další moduritová žába tentokrát v sukničce a slunečních brýlích (bylo léto).

Důvody rozchodu se dárků samozřejmě netýkaly, ale i tak se na ty situace občas s úsměvem rozpomenu. Copak si muži myslí, že jsme podprůměrné inteligence a budeme se rozplývat nad čímkoliv?

Jaké dárky byste chtěla dostávat Vy?

Jaký, ironicky řečeno, nejnápaditější dárek jste dostala?

SStream


Za pěkný příspěvek posíláme Garnier Fructies Posilující šampon :).