Atopická dermatitida nebo také atopický ekzém je neinfekční svědivá zánětlivá kožní choroba, která se bude bohužel opakovat v průběhu celého života vašeho dítěte.

Robátko

Co je vlastně myšleno pod pojmem atopický? Jedná se o abnormální, dosti často nečekanou reakci kůže nebo sliznic na alergeny. Atopie by se pro lepší pochopení dala přirovnat jako jakási „vrozená brána“ k alergickému onemocnění. Příznaky záleží na věku dítěte, vzhledu ekzému či umístění na těle. Nejčastějším příznakem je suchost kůže a propojení s dalšími atopickými projevy jako je senná rýma nebo astma.

Projevy jsou závislé na stáří dítěte. Pro obě formy je ovšem společné záchvatové svědění.

RobátkoKojenecká forma začíná zhruba kolem 3. měsíce a jsou pro ni příznačné svědivé výsevy pupínků na tvářích či ve vlasech, které se mohou rozšiřovat na celé tělo. Někdy dochází ke vzniku mokvajících ploch se strupy. Nezbytností je volba přírodního produktu. Mnoho maminek vyzkoušelo Robátko zklidňující krém pro péči o zcitlivělá, zarudlá a svědící místa ekzematické pokožky. Krém Robátko zmírňuje projevy svědění, pálení a zarudnutí pokožky. Přípravek obsahuje konopný olej a měsíček. Díky svému přírodnímu složení je vhodný i pro děti kojeneckého věku.

Více informací zde.

RobátkoDětská forma postihuje batolata a děti do předškolního věku. Lokace ekzému se posouvá nejčastěji do podkoleních a loketních jamek, míst kolem kotníků, oblast rukou, víček a okolí úst. Jde o suché zdrsnění a vysušení kůže s občasným zčervenáním a svěděním.  Tyto místa je opět potřeba pečlivě ošetřovat a promazávat, aby nedocházelo k bolestivým prasklinám. Vyzkoušejte například Robátko emoliens zvláčňující krém pro každodenní promazávání suché a citlivé pokožky s atopickým ekzémem. Obsahuje patentově chráněnou kombinaci konopného oleje a jedle sibiřské, dále také echinaceu a šalvěj. Je vhodný pro děti od kojeneckého věku.

Více informací zde.

K dostání ve vašich lékárnách, prodejnách zdravé výživy a bylinářstvích.

Chcete získat Robátko emoliens zvláčňující krém? Zasoutěžte si o něj na našich stránkách v sekci Soutěže ZDE (klikni).

Reklama