Ještě horší to však mají lidé, kteří nosí brýle. Těm se totiž brýle zpod roušky zamlžují.

5e81ccfcc3657image.pngSpousta roušek netěsní úplně dokonale. Teplý vzduch, který vydechujete do roušky, uniká vrchem, proudí pod skla vašich brýlí a ta tím zamlžuje. Pokud vás tento problém také trápí, máme tipy na pár možných řešení a většina z nich není ani příliš finančně náročná.

Zkuste se poohlédnout po vhodné roušce

Některé typy roušek vám zamlžování brýlí způsobovat nebudou. Stačí si vybrat takovou roušku, která bude co nejlépe přiléhat k nosu. Dobré jsou ty, jež mají všitý drátek. Drátek si vymodelujete podle tvaru nosu a vzduch nemá kudy unikat.

Nasaďte si roušku vysoko

Když si roušku vytáhnete skoro až k očím a brýle položíte přes ni, budou se zamlžovat méně. Bohužel to pro spoustu lidí znamená posunout si brýle níže na nose, čímž se posunou také ohniska brýlí a vy nemusíte vidět stejně.

Naučte se konečně používat čočky

Na všem zlém bychom měli hledat to dobré. Zkuste vzít pandemii koronaviru jako příležitost naučit se používat čočky – ty se vám zamlžovat nebudou. Pro jistotu ještě dodáváme, že nejhygieničtější variantou jsou v současné době výskytu koronaviru jednodenní čočky.

Použijte jarovou vodu

Pomoci může odmaštění brýlí. Nalijte do mističky horkou vodu, kápněte trochu Jaru či jiného saponátu na nádobí a nechte vytvořit pěnu. Tu potom naneste na skla a rozetřete, nechte působit a po chvíli opláchněte proudem teplé vody do čista. Pozor, brýle už pak nesušte, nechte je uschnout.

Kupte si speciální sprej

Existují také speciální spreje proti zamlžování brýlí. Relativně novinkou jsou protimlžící a antistatické ochrany brýlí na bázi nanotechnologií. Zabraňují nejen zamlžování, ale rovněž usazování nečistot na povrchu skel.

Sprej proti zamlžování brýlí prodává i firma NanoConcept. Jedno balení o objemu 30 ml stojí něco málo přes 200 korun, vydrží vám na 100 použití. Životnost protimlžícího efektu přitom vydrží asi týden až dva. Sprej nedráždí pokožku ani sliznice, je vhodný pro všechny typy brýlí, nicméně u brýlí s antireflexní úpravou je účinnost protizamlžovacího efektu snížená.

Pořiďte si speciální skla do brýlí

Poslední možností, kterou uvádíme jen tak pro úplnost, je pořízení nových brýlí. Málokdo si kvůli koronaviru bude pořizovat nové brýle, ale možná by se vám informace mohla hodit, až si budete vybírat svoje příští. Existují skla s hydrofobní úpravou, která odpuzuje vodu. Výrobci tuto technologii nazývají různě, setkáte se s ní například pod názvem Anti-Fog. Budete-li mít zájem, poptejte se v optice.
5e81cd2c78902image.png

Reklama