Příčinou respirační alergie je porucha imunitního systému. Jde vlastně o přehnanou reakci imunitního systému, kdy tělo nepřiměřeně reaguje na kontakt s jinak neškodnými látkami přítomnými v ovzduší. Podstatou alergického procesu je nepřiměřená reakce imunitního systému. Buňky přehnaně reagují na určitou látku, a ačkoli je tato látka neškodná, začnou ji považovat za nepřátelskou. Alergie se pak projevuje jako zánět nosu, očí či někdy až průdušek.
5aa90e9acf9f3obrazek.png
Hlavní alergeny šířící se vzduchem:

 • roztoči
 • pyly
 • zvířecí srst
 • plísně

Vzdušné alergeny jsou částice vyvolávající alergie, které jsou přenášeny vzduchem. Pokud je alergik vdechne, reakce na sebe nenechá dlouho čekat. Alergická rýma a astma jsou hlavními alergickými respiračními onemocněními. Zánět postihne především nos a oči.

Nos a alergická reakce

Protože nos je přirozený filtrační systém a brána k plicím, je to první místo, kterým prochází alergeny. Když vdechnete spouštěče alergické reakce, Vaše tělo reaguje přehnaně tím, že vyprodukuje minimálně šest klíčových zánětlivých látek - histamin, prostaglandiny, cytokiny, tryptázu, PAF a leukotrieny.* Tyto látky pracují společně a spouštějí tzv. „alergickou kaskádu“, která je příčinou řetězce příznaků, jako je ucpaný nos, rýma a svědění a slzení očí. Pokud jste alergik, určitě tyto stavy znáte. Jakmile se dostanete do styku s Vašimi alergeny, příznaky na sebe nenechají dlouho čekat. 5aaa85a59a0a4obrazek.pngZačnete kýchat, zarudnou Vám oči, sliznice v nose svědí a je citlivá. Během chvíle se Vám spustí vodnatá rýma. Někdy Vás k tomu začne bolet hlava a celý stav Vám sebere pohodu a klid. Proto je dobré sáhnout po účinném přípravku, který Vám pomůže tento nepříjemný stav vyřešit.

Úleva od potíží

Vyzkoušejte nosní sprej FLIXONASE, který ulevuje od kýchání, svědění v nose, tekoucí rýmy, ucpaného nosu i svědění a slzení očí.


Na rozdíl od jiných léků na alergii, které působí primárně na jednu z látek spouštějících  příznaky ve Vašem těle – histamin, FLIXONASE pomáhá blokovat 6 klíčových spouštěčů alergické reakce vyvolávajících alergické symptomy.**

Přípravek FLIXONASE pomáhá blokovat 6 klíčových spouštěčů alergické reakce, ne pouze 1.**

Jak FLIXONASE funguje? Podívejte se na video:

Šest klíčových látek, které přípravek FLIXONASE pomáhá blokovat :

 • Histamin
 • Cytokiny
 • Leukotrieny
 • Prostaglandiny
 • Tryptáza
 • PAF

Více najdete na www.flixonase.cz/o-flixonase

Výhody FLIXONASE, který je k dispozici bez lékařského předpisu:

 • Poskytuje 24-hodinovou úlevu od nosních příznaků, včetně ucpaného nosu, svědění v nose,  tekoucí rýmy a kýchání.
 • Lék na léčbu příznaků alergické rýmy bez následné malátnosti.
 • Působí přímo u zdroje, kde to potřebujete nejvíce.
 • Zároveň poskytuje 24-hodinovou úlevu od svědění a slzení očí.
 • Pomáhá blokovat šest klíčových spouštěčů alergické reakce, ne pouze jednu.**

* Přesný počet zánětlivých mediátorů a působení není znám.
** Většina běžných volněprodejných léků proti alergii (takzvaných antihistaminik, tedy nejpoužívanějších léčivých přípravků na alergii na základě dat IMS Health Czech Republic 2016-2017) bojuje primárně pouze s 1 látkou spouštející příznaky alergie, histaminem. FLIXONASE jich zvládne 6 =  působí proti několika klíčovým zánětlivým mediátorům (histamin, prostaglandiny, leukotrieny, cytokiny, tryptáza a PAF). Přesný počet zánětlivých mediátorů a působení nejsou známy.
 
Čtěte pečlivě příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. FLIXONASE 50 mikrogramů/dávka nosní sprej, suspenze je volně prodejný lék k nosnímu použití. Obsahuje flutikason-propionát.
V případě dotazů kontaktujte: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, email: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky hlaste na: ch.safety@gsk.com. Datum vypracování materiálu: 3/2018. CHCSK/CHFLX/0021/18
 
KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Reklama