Pro někoho jejich výskyt končí s obdobím puberty, jiní se ale trápí dál. Výskyt problémů už sice není tak intenzivní, ale občas se někde objeví nějaká ta nedokonalost. Co s tím?

Nejprve je potřeba si ujasnit fakta, nejedná se o pravé akné jako jsme zažili v pubertě, jedná se spíš o občasný výskyt problematických partií, ať už se jedná o pupínky nebo hrubou kůži na obličeji. Zkrátka každá máme období, kdy se pleť chová všelijak, jen ne tak, jak očekáváme.

Co je příčinou?

Příčinou bývá stres, nezdravý životní styl a hormonální nerovnováha. Ale co s tím? Asi každá máme období, kdy máme před menstruací či vysadíme antikoncepci, a pleť si dělá co chce. Jindy, přestože všude čteme, jak žít harmonicky, si rveme vlasy - nestíháme, potřebujeme toho ještě tolik udělat, ponocujeme, v rychlosti se nacpeme bagetou a spláchneme to horkou čokoládou z automatu! A tohle vše se projeví na stavu pleti. Dát do pořádku to, co se nám vyrojilo na obličeji, se zdá jako další nadlidský úkol.

Nejprve začněte se správným čištěním

Nejdůležitější v rámci péče o pleť je její čištění, to říkáme i píšeme pořád. Ale nikoliv vodou. Kdo čistí pleť vodou, připravuje tak svou pleť o ochranný kožní film, který si pleť pracně vytváří. Tím pádem má pak pleť tendenci být suchá a pnout, v důsledku toho se začne rychle mastit.

Často slýcháme dotazy typu “Nevím, co mám za pleť, po umytí mne pne, ale současně mám i akné”. No aby ne!

Pleť rychle opraví konopí

Ryor

Po vyčištění pleti aplikujte Konopný korekční krém pro problematickou pleť. Jedná se o lehký hydratační krém, který obsahuje nejen  vzácný kanabidiol (CBD), ovlivňující zásadní problémy pokožky, ale i hydratační látky jako  Ryorkyselinu hyaluronovou a rostlinné ceramidy. A pozor! Tento krém pokožku zároveň i lehce zmatní.

V období mrazů přidejte

Jak jsme psali výše, Konopný korekční krém pro problematickou pleť je lehký krém, a pokud mrzne, bude potřeba ho překrýt ještě ideálně Ochranným krémem na problematickou pleť nebo Výživným krémem s ceramidy.

A pokud vás tento článek či zmíněné výrobky zaujaly, koukněte se na www.ryor.cz, kde najdete více informací a tipů, jak pečovat o pleť.