61f25f3b50becobrazek.jpgPsoriáza neboli lupénka je chronické zánětlivé kožní onemocnění, během kterého se fáze vzplanutí (flare-up) střídá s klidovou fází (remise). Suché silné plaky, které mohou svědit, bolet a často i krvácet v důsledku intenzivního škrábání – to jsou typické viditelné projevy psoriázy na kůži. Vzhledem k vysoké viditelnosti má psoriáza mnohdy negativní vliv na pacientovu pohodu a kvalitu života. Pacienti se často stydí a onemocnění by nejraději skryli před zraky ostatních.

Ačkoliv psoriázu nelze vyléčit, pozitivní je, že je možné ji léčit a zmírnit tak viditelné projevy tohoto onemocnění. Důležité je používat specifické přípravky péče a hygieny.

Proto jsme uvítali možnost testovat speciální přípravky Kertyol P.S.O. od francouzské dermatologické značky Ducray. Obrátili jsme se na deset testerek, které mají zkušenost s lupénkou, aby tuto speciální kosmetiku vyzkoušeli a požádali jsme je o jejich recenze.

Jak dopadlo testování? Přečtěte si jednotlivé čtenářské recenze

obrazek.jpgPo používání Kertyol P.S.O. lokální péče na ložiska lupénky ve vlasech v kombinaci se šamponem se postižená místa výrazně zmenšila a došlo i ke zklidnění svědění. Léčivé látky v šamponu moc nevoní, mají dost specifickou vůni, ale na tu jsem si zvykla a z vlasů cítit není. Pění a myje dokonale. U mě zafungoval a zlepšení jsem pocítila po pár umytích. Místa na loktech po natírání přípravkem koncentrované péče pro lokální použití Kertyol P.S.O. po pár dnech krásně zesvětlala a mizela, dalo by se říci, přímo před očima. Kůže je trochu vysušená, tak přes den používám Kertyol balzám pro hydrataci a Kertyol koncentrát používám ráno a večer.
Kertyol P.S.O balzám se lépe roztírá a vstřebává na vlhké pokožce, krásně hydratuje, rychle se absorbuje a mně i voní. Kertyol přípravky mohu každému doporučit k vyzkoušení.
U mě zabírají a dál pokračuji v léčbě. Jsem ráda, že jsem se o této řadě přípravků dozvěděla a mohla je vyzkoušet.

61c1a0dc93e1cobrazek.jpgS pokožkou mám dlouhodobé problémy, proto jsem uvítala možnost testování výrobků Kertyol P.S.O., které mi redakce zaslala. Musím říci, že jsem z nich nadšená. Zasažená ložiska a problematická místa (na rukou a na hlavě) se mi po užívání zklidnila a byla velmi příjemné. Jsem moc ráda za tento tip, budu si je kupovat dále a pochválila jsem je i na diskusní facebookové skupině, kam občas chodím (pro lupenkáře).

ua.jpg

61c1a0df3fe42obrazek.jpgDěkuji za možnost otestovat tyto přípravky. Byla jsem zvědavá, jak se budou lišit od těch od lékaře a musím říct, že je to velký rozdíl. Nejdříve jsem vyzkoušela ŠAMPON, krásně vlasy umyl a bohatá pěna byla velmi příjemná při masáži vlasové pokožky. Šampon používám několikrát týdně a stav pokožky se velmi zlepšil. Také jsem vyzkoušela tělový BALZÁM, ten působí jako pohlazení, je příjemný, nelepivý a ideální k častému použití, protože si mažu hlavně ruce. Další je péče pro LOKÁLNÍ použití, je pro mě obrovské a krásné překvapení, protože opravdu funguje v porovnání s přípravkem od lékaře, který jenom promašťuje a nic neřeší. Vůbec jsem nepociťovala svědivost, pnutí či bolest a pálení. Jsem naprosto spokojená, v používání budu pokračovat a těšit se z krásné a zdravé pokožky, ještě jednou děkuji.

61f263365857bobrazek.jpg61f25fe229c62obrazek.jpgDobrý den, posílám slíbenou recenzi produktů Kertyol P.S.O, které jsem vyzkoušela na vlastní kůži.
Ze všech obdržených vzorků je nejlepší tělové mléko. Po natření na pokožku dělá bílý film, který se velmi rychle vstřebává, ale kůže není lepkavá a zůstává vláčná. Teď v zimě asi nosím víc oblečení ze syntetických materiálů a kůže mě svědí víc než v létě. Krém na vlasy před umytím získává pomyslnou dvojku. Má velmi praktický aplikátor, a tak se dostane na pokožku hlavy, aniž by umastil celé vlasy. Po umytí vlasů je kůže čistá asi 2 dny, než se začnou dělat šupinky. Ale jinak se dá dobře nanést třeba na místa nad krkem nebo za ušima, kde dobře promaže a kůže tolik neschne.
Šampon bohužel není na moje vlasy vůbec vhodný. Po použití jsou mé jemné vlasy velejemné a létají div nejiskří. Je velmi jemný a byl by určitě vhodný na krátké dětské vlásky. Já mám po použití účes àla zmoklá slepice. Všechny uvedené produkty mají mírně medicínskou vůni, která ale není nepříjemná.
Za možnost testování Kertyol děkuji. Bohužel nedokážu výrobky lépe popsat.

61c1a0e543c85obrazek.jpgDobrý den, děkuji za možnost vyzkoušet přípravky Kertyol P.S.O. Věnovala jsem je mému bratrovi, který trpí Crohnovou chorobou doprovázenou lupénkou. Většinou používá kosmetické konopné přípravky, které z počátku pomáhají, ale po určité době se jejich účinek ztrácí. Zatím je s kosmetikou Kertyol P.S.O. spokojen. Hlavně šampon je příjemný, skvěle odstraňuje šupiny i svědění. Balzám zklidňuje svědění a dobře se vtírá na ložiska, které jsou po těle a někdy i v obličeji. Přála bych si, aby mu tato kosmetika pomohla na delší dobu.

61c1a0e8ba4c5obrazek.jpgDěkuji za možnost testovat přípravky Kertyol P.S.O. Nejvíce mě oslovil šampon, protože mám šupinky i ve vlasech, tak jsem za něj byla v tuto chvíli vděčná. Pokožka hlavy mě hrozně svědila a po použití šamponu musím říct, že se to celkem zklidnilo. Nevýhodou šamponu je, že se mi těžko upravují vlasy po použití. Tělový balzám mi též vyhovoval, ale spíše jen na chvilkový pocit úlevy od svědění.
Děkuji za možnost testování.

tep.jpg

61c1a0eb90fa7obrazek.jpgMěla jsem velkou radost, že jste mě vybrali pro testování produktů Kertyol P.S.O., které mi následně doporučila i moje dermatoložka. Takže jsem k nim rovnou přistupovala s velkou důvěrou. Potřebuji, aby moje kůže byla co nejvíce a co nejdéle v klidu, takže si produkty vybírám a nemám ráda, když mi nevyhovují nebo kůži přímo dráždí. Řada produktů Kertyol P.S.O. je velmi jemná a účinná, to jsem zjistila po prvním použití. Vše se krásně vstřebalo, kůže nesvědila a byla hezky vláčná. Za mě tedy má Kertyol P.S.O. velkou pochvalu.

Testovali jsme produkty pro tzv. lupenkáře, Kertyol P.S.O. od francouzské dermatologické značky z lékáren – Ducray.

61c1a0ff6e8a1obrazek.jpgŘada Kertyol P.S.O. (Kertyol P.S.O. | Ducray) od Ducray je číslo 1 doporučovaná českými a slovenskými dermatology při psoriáze. Je šitá na míru specifickým potřebám psoriatické kůže. Jedná se o doplňkovou péči (šampon, balzám a koncentrovanou péči), kterou lze používat samostatně či v kombinaci s medikamentózní léčbou během fáze vzplanutí. Díky jedinečné kombinaci aktivních látek cílí na všechny projevy psoriázy – ať už se jedná o silné suché plaky, začervenání či svědění.

61c1a122ae9d9obrazek.jpgŠampon Kertyol P.S.O. obsahuje kyselinu salicylovou a ichtyol, které podporují odlupování a odstraňování suchých silných plaků. Aktivní látka celastrol zklidňuje svědění a vederineTM pak posiluje kožní bariéru

Doplňte svou rutinu o Koncentrovanou péči Kertyol P.S.O., která se aplikuje lokálně na suché silné plaky v případě intenzivního svědění. Obsahuje například Polidokanol, který zmírňuje nepříjemné svědění.

61c1a13619e6eobrazek.jpgNedávné vědecké publikace ukázaly, že ačkoliv se kůže mimo psoriatické plaky jeví jako zdravá, ve skutečnosti tomu tak není. Existuje zde totiž neviditelný, skrytý zánět, doprovázený narušenou kožní bariérou a svěděním. Proto je potřeba o psoriatickou pokožku pečovat kontinuálně a používat vhodné přípravky péče a hygieny i v období klidu (remise) bez viditelných projevů.

Kertyol P.S.O. balzám se aplikuje 1× denně na celé tělo. Díky své příjemné, nemastné textuře se rychle absorbuje a vy se ihned po jeho aplikaci můžete obléknout. Nejdůležitější však je, že pravidelné používání tohoto balzámu napomáhá zabraňovat recidivám. Jeho příjemná vůně navíc udělá z péče o vaši pokožku příjemný rituál!

Naše články: