Stavy jako žaludek na vodě, zvracení, bolest hlavy, studený pot, bledost, únava – typické příznaky cestovní nevolnosti, která sužuje 25 až 40 % populace. Mnohem častěji jí trpí děti, postihnout je může přibližně od druhého roku života, kdy se dovyvine orgán rovnováhy ve středním uchu. Na vině nevolnosti při jízdě či pohybu (například na houpačce) je totiž rozpor mezi tím, co vidí oči, a tím, co vnímá tento orgán v uchu. Výsledkem tohoto zmatení je právě cestovní nevolnost. I když jsou tyto potíže nepříjemné, existují metody, jak jim předcházet.

ce1.jpg

Co udělat před cestou?

Zajistěte si takové místo, abyste byli co nejméně ovlivnění pohybem. Sedejte si po směru jízdy, v autobuse si rezervujte sedadlo v přední části. Nepodceňujte ani výběr oblečení, které by mělo být vzdušné, lehké a pohodlné, aby nedocházelo k přehřátí. Nachystejte si na cestu pro případ potřeby svačinu – ideální jsou slané sušenky a studená voda. Osvědčeným přírodním pomocníkem je v tomto případě zázvor. Pro dosažení příznivého účinku zázvoru je třeba u dospělých použít množství odpovídající alespoň1000 mg zázvorového prášku. A přesně toto množství obsahují 2 tablety doplňku stravy Antimetil ®.

Antimetil® je rychlá a účinná pomoc z přírody pro klidný žaludek. Díky standardizovanému obsahu zázvoru v každé tabletě totiž přesně víte, kolik zázvoru, a tedy gingerolů (silice obsažené v zázvoru) užíváte. Pomáhá, aniž by způsoboval ospalost, útlum, či poruchy koncentrace. Představuje bezpečné řešení nevolnosti i pro těhotné a kojící ženy a děti od 3 let. Tabletky se snadno polykají a mají neutrální chuť, takže nevadí ani těm, kteří chuť zázvoru nemusí. Doporučujeme je užít 30 minut předtím, než vyrazíte, ale přibalte si je i na cestu, abyste po nich mohli sáhnout při případných potížích.

ce3.jpg

Antimetil® můžete užívat nejen při cestování, ale kdykoliv jindy, když máte žaludek na vodě a pocit na zvracení například v těhotenství, nebo při přejedení či narušení obvyklých stravovacích návyků třeba na dovolené.

Co udělat během jízdy?

Aby vás nezaskočila nevolnost, a do cíle jste dorazili bez zbytečných zastávek, zapomeňte na čtení, práci na počítači i sledování mobilu – tyto činnosti jen prohlubují nevyváženost mezi zrakovým vjemem a signály, které vysílá střední ucho. Doporučuje se upřeně sledovat jeden bod v dálce nebo mít oči úplně zavřené. Ideální je, pokud můžete na cestu vyrazit na noc a trošku si zdřímnout (tedy pokud neřídíte). Děti zkuste rozptýlit jinou činností – slovní hrou, zpíváním, abyste odvedli jejich pozornost od nepohody. Opřete si hlavu o opěrku a zhluboka dýchejte. Také poslouchání příjemné hudby vás může před kinetózou ochránit a pohotovostní sáčky budete moci nechat doma.


62569fc2561ecobrazek.jpgDoplněk stravy

Více na www.antimetil.cz
62569f8a10cb4obrazek.jpg