61e55bcdc27aeobrazek.jpg
Výtažek (extrakt) z listu ginkga je známý díky svým pozitivním účinkům na zdraví člověka již několik tisíc let. Jde zejména o vliv na procesy paměti, učení a koncentrace, na řečové funkce, chápání atd. – tedy takzvané kognitivní (poznávací) funkce. Moderní výzkum posledních desetiletí ukázal, že za tyto pozitivní účinky jsou zodpovědné chemické látky ze skupiny flavonoidů a terpenoidů obsažené právě v listech jinanu. Pro účinek takového výtažku, je naprosto zásadní, kolik těchto účinných látek obsahuje. To je dáno především způsobem výroby. (Převzato z článku Ginkgo biloba extract EGb 761®: Od starověké asijské rostliny k modernímu evropskému fytofarmaku (kapitola 11 z knihy H. Wagnera Evidence and Rational Based Research on Chinese Drugs; Springer Wien, 2013) EGb 761® je patentovaný výtažek z listu jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba), který je přesně definovaný.

V České republice je dostupný pouze ve formě léků schválených Státním ústavem pro kontrolu léčiv a k dostání jenom v lékárnách. Při testování bylo prokázáno, že některé účinné látky EGb 761® jsou velmi dobře využitelné v lidském organizmu a pronikají do mozku. EGb 761® v mozku chrání nervové buňky (neurony) před poškozením a zničením. Laboratorně bylo též prokázáno, že EGb 761® ovlivňuje přenos informací mezi neurony, což může zlepšit paměť, výkonnost a schopnost se učit. Zlepšuje rovněž prokrvení tkání.

61e55b7f8588cobrazek.jpg

Tebokan® je lék, který obsahuje již zmíněný extrakt z listů jinanu, jehož zkratka zní sice složitě, ale je vlastně jednoduchá – EGb je zkratka latinských názvů – extractum a Ginkgo biloba – a číslo 761 označuje originální a přesně definovanou směs účinných látek, která má deklarované účinky na lidské zdraví.

Tebokan si můžete koupit v každé lékárně bez lékařského předpisu, pokud máte pocit, že Vám paměť neslouží jako dříve, potřebujete se lépe soustředit, potřebujete se učit novým věcem a potřebujete dodat mozku více energie. Lékař Vám může Tebokan předepsat i v případě vážnějších příznaků nebo diagnóz, jako jsou závratě, ušní šelesty nebo i demence.

Tebokan 120 mg potahované tablety a Tebokan 40 mg potahované tablety jsou léky s obsahem extraktu EGb 761 z listů jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba) k vnitřnímu užití.  Pečlivě čtěte příbalový leták. Před zahájením léčby se poraďte s lékařem.

Více o účincích Tebokanu naleznete na www.tebokan.cz

61e55b63479c2obrazek.jpg