„Přetékající“ tukové polštářky v oblasti pasu připomínající  „pneumatiky“, trápí nejen ženy s nadváhou, ale i ty štíhlé. K jejich zvýraznění bohužel přispívá i špatné oblečení. Škola stylu vám poradí, jak je učinit takřka neviditelnými.

Špíčky v oblasti pasu a břicha se velmi obtížně hubnou. Říkáme jim sice lichotivě „madla lásky“, ale upřímně řečeno, moc o ně nestojíme. Hyzdí nám postavu a dělají z ní nepěkný válec.

Na vině je nejen nadváha, ale i hormonální změny, ochablé svalstvo, tvar postavy, a v neposlední řadě špatně zvolené oblečení. Pro názornou představu klikněte na tento článek.

šaty

Čtěte také: Madla lásky. Jak se jich efektivně zbavit

Můžete držet dietu, pilně cvičit, ale než se vám podaří něco „shodit“, zkuste si přečíst pár rad dnešní Školy stylu, která se zaměří právě na tyto partie.

  • Základem je spodní prádlo.

Úzké a těsné gumičky nízkých kalhotek dokážou nadělat „pěknou paseku“. Zvýrazní jejich měkkost a neforemnost tím, že se do nich doslova zaříznou. Vybírejte raději kalhotky s vyšším pasem a širokým elastickým lemem. Pod šaty, o nichž bude řeč níže, vám skvěle poslouží stahovací prádlo.

  • Nepodceňujte volbu materiálu:

Syntetické, splývavé a tenké látky, které se lepí na tělo, jsou pro vás doslova pohromou. Mnohem vhodnější jsou pevnější, hustší a matné materiály, které tělo nekopírují.

šaty

  • Střihy kalhot, sukní

Bokové typy kalhot a sukní dokážou vyrobit pneumatiku i tam, kde není. Tím spíš, když mají k dispozici tvárný „materiál“, který doslova „vytlačí“ na povrch. A „buřtík“ je na světě. Řešením jsou středně vysoké a vysoké typy kalhot a sukní, které tělo zpevní a vyhladí.

  • Topy a šaty

Správně zvolené střihy a látky dokážou s pneumatikami pěkně zatočit. Vyhýbejte se přiléhavým modelům, které obepínají  oblast břicha a pasu. V případě šatů volte pevnější materiál nejlépe s příměsí elastických vláken (pro pohodlný pohyb) a střih, který postavu jen lehce kopíruje. Dobrou volbou jsou zavinovací a košilové šaty tvarované svislými švy.

hips

Čtěte také: Postava typu Y a šaty. Vsaďte na košilové a zavinovací

Co se výběru topů týče, máte spoustu možností, jak „pneumatiky“ zamaskovat. Váš typ postavy má většinou velkou výhodu. Obvykle se můžete pyšnit štíhlýma a dlouhýma nohama, tak toho využijte. K úzkým nohavicím a sukním se hodí nařasené, či podkasané vrchní díly, které báječně zakryjí oblast břicha a pasu.

Čtěte také: Vystouplé bříško? Víme, jak ho rafinovaně schovat