Tuk v oblasti bříška nás ženy umí pěkně potrápit. A co víc, jeho shazování a následné formování této oblasti bývá náročné. Břicho je totiž tou partií, která se při běžném pohybu tolik nepohybuje (tak jako nohy nebo třeba zadek) a tuky jsou zde proto spalovány výrazně pomaleji. To ovšem neznamená, že byste měly odcvičit stovky sklapovaček denně! Na hubnutí břicha musíte jít chytře a rovnou se rozloučit se všemi zázračnými preparáty a dietami. Takže, kde je tedy problém a proč se tuku ne, a ne zbavit?

Střídáte jednu dietu za druhou

Držíte všemožné detoxy, hladovky nebo redukujete jídelníček na minimum? Chyba. Pokud je nějaká oblast na našem těle, která vyžaduje pestrost stravování a pohyb, je to právě břicho. Čím více radikální vůči svému tělu budete, tím více se bude zpomalovat metabolismus a bude docházet k ukládání tuku v této oblasti.

Stresujete se od pondělí do neděle

Stres může způsobit, že naberete břišní tuk tím, že donutíte nadledviny, aby vytvořily kortizol, známý také jako “stresový hormon”. Výzkum ukazuje, že vysoká hladina kortizolu v těle zvyšuje chuť k jídlu a částečně může i za skladování tuku v oblasti břicha. A co víc, ženy, které již mají velký pas, mají tendenci produkovat více kortizolu v reakci na stres. Zvýšený kortizol dále zvyšuje přírůstky tuku kolem středu těla.
Nestresovat se, to je rada, kterou rádi dáváme i dostáváme, ale jak na to? Co takhle meditace? Dlouhá procházka se psem? Anebo třeba tanec?

Strašák jménem lepek

Lepek se v posledních letech stává opravdovým strašákem. Je to ale chyba. Sám osobě totiž špatný není a netrpíte-li alergií, není nutné se mu extrémně vyhýbat. Bohatě postačí, když se zamyslíte nad tím, co celý den jíte a vyvarujete se konzumaci lepku v každém jídle. Pokud jej redukujete na minimum, uvidíte hned na svém těle pozitivní změny.

Špatně cvičíte

Chcete-li břišní pekáč, a proto děláte denně sedy-lehy a jím podobné cviky, nikdy se vysněných výsledků nedoberete. Kombinujte kardio cvičení (běh, brusle, kolo…) s posilováním. Správné a komplexní cvičení je tou nejlepší cestou, jak se zbavit tuku zejména v oblasti bříška.

Nezapomínejte na bílkoviny

Základem úspěchu je vyvážená a pestrá strava. A to nejen kvůli plochému břichu, ale i vaší psychické pohodě. V jídelníčku by vám proto neměly chybět bílkoviny. Jezte libové krůtí maso, ryby, tofu, kvalitní mléčné výrobky, vajíčka, tempeh nebo quinou. Bílkoviny podpoří budování svalové hmoty, ale také příznivě ovlivní metabolismus a sníží apetit.

Také si přečtěte:

Reklama