Štve vás, že si musíte každý den ráno přivstat, protože si musíte umýt vlasy? A víte, že v tom nejste zdaleka sama? Odborníci na vlasovou kosmetiku tvrdí, že často mastící se vlasy trápí každého čtvrtého člověka. Pojďme si říct několik rad, jak s problémem zatočit.

mastne

Jak je poznat

Mastné vlasy poznáte podle toho, že se několik hodin od umytí slepují do tenkých mastných pramínků. Zdravé vlasy vydrží naopak od posledního umytí krásné a lesklé dva nebo tři dny. Za mastné vlasy může hned několik důvodů: špatná strava, dlouhodobý stres, život v prašném prostředí, hormony, dědičnost, neustále sahání do vlasů nebo časté kartáčování.

Vyberte si správný šampon

Zajisté jste už mnohokrát ze všech stran slyšely výrok, že jste si vlasy neměly mýt denně, protože se pak mastí o to víc. Ale nikdo po vás nemůže chtít, abyste chodily do práce nebo ven s přáteli s mastnou kšticí. A proč se vlastně tak mastí? Může za to nadměrná produkce kožního mazu.

Nejdůležitější je správná péče a výběr kvalitního šamponu. Pokud „válčíte“ s často mastícími se vlasy, pořiďte si jemný šampon, který neobsahuje žádný olej ani silikon a je určen speciálně pro mastné vlasy, protože vysušuje pokožku hlavy. Je důležité vědět, že ne každý tento šampon je určen k mytí vlasů pro každý den. Kupte si šampon pro dennodenní použití. Náš tip: vyzkoušejte šampony na přírodní bázi, například s obsahem třezalky, heřmánku nebo kopřivy. Zklidní pokožku a regulují vylučování kožního mazu.

Pozor na horký vzduch

Mastným vlasům nedělají dobře kondicionéry, ty vlasy zbytečně zatěžují. Vlasy se bez něj ale špatně rozčesávají, takže pokud ho nutně musíte použít, používejte kondicionér jen opravdu v malém množství. Vlasy následně důkladně opláchněte vlažnou vodou. Pro kompletní péči můžete použít masku, maximálně jednou týdně si udělejte vlasový zábal.

Trpíte-li mastnými vlasy, zapomeňte na stylingové přípravky jako gely, tužidla a vosky na vlasy. Vlasy zbytečně zatíží a místo čerstvě umyté hřívy vám na hlavě zbudou jen mastné prameny. Vyhněte se také častému fénování, vlasy nechejte raději pozvolna proschnout a poté vyfoukejte vlažným vzduchem.

Tip pro vás: Když nemáte čas na to, abyste si důkladně umyla kštici, vyzkoušejte tzv. suchý šampon. Funguje na principu pudrového přípravku, který si nastříkáte mezi jednotlivé prameny a potom jemně vyčešete. Z vlasů umí krásně vytáhnout mastnotu a nikdo nic nepozná!

A jaký vhodný šampon vám pomůže s mastnými vlasy? Inspirujete se v naší fotogalerii

Reklama