5e15a9f9e0c86obrazek.png
Lupy jsou vlastně šupiny nadměrně se odlupující kůže na pokožce hlavy. Pokud jsou vaše lupy nažloutlé a svědí vás hlava, jedná se o lupy mastné. Pokud vám lupy padají na ramena a zůstávají na oblečení, jde o lupy suché. Lupy se můžou objevit kdykoliv během života, trpí jimi teenageři i senioři, z hlediska pohlaví jimi ale více trpí muži. Někdy se objeví, když jsme v dlouhodobém stresu, někteří lidé jimi trpí jen v zimě, kdy je kůže přirozeně oslabená. Pokud máte lupy dlouhodobě i několik let, je vhodné poradit se s lékařem. Lupy totiž můžou ukazovat na větší problém, například lupénku.

5e15aa06d7029obrazek.pngPokud vás lupy trápí, je samozřejmě ideální upravit životní styl a zbavit se stresu. To se ale lehce řekne a těžko provede. Proto se nabízí jednodušeji proveditelný krok, který může od svědění hlavy a lupů pomoct; změnit způsob, jakým si vlasy myjeme. Co se týče mytí vlasů, platí, že nejlepší je zlatá střední cesta. Každodenní mytí vlasům neprospívá, zároveň ale je třeba smývat z vlasů prach a nečistoty, které se v nich usazují, zejména pokud žijete ve městě. Pravidelné, šetrné mytí vlasů vodou pokojové teploty je nejlepším způsobem, jak zachovat jejich zdraví a zamezit výskyt lupů.

Existuje celá řada babských rad, jak s lupy bojovat. Většina z nich je založena na použití něčeho, co pokožku hlavy vysuší a odstraní přebytečný maz, například ústní voda s alkoholem nebo kypřící prášek. Doporučuje se taky zasypávat kořínky vlasů solí, která údajně pomáhá zbavit se přebytečných šupinek kůže. Není asi potřeba zdůrazňovat, jakou škodu můžou podobné látky na vašich vlasech napáchat. Pokožku hlavy extrémně vysuší a problém lupů nevyřeší. Dnes už jsou naštěstí dostupné šetrné přípravky, které udělají radost vašim vlasům i pokožce a babským radám se můžete vyhnout.

Dnes už se ví, že vlasům obecně neprospívají silikony a parabeny ve vlasové kosmetice. Pro vysušenou pokožku hlavy i vlasy s lupy jsou ideálním řešením šampony z lékárny, které v posledních letech získávají na čím dál větší popularitě. A pokud věříte síle přírody, určitě vyzkoušejte kopřivové šampony. Tato rostlina obsahuje vitamín C, vitamín B1, karotenoidy, a minerální látky, které vlasy vyživují a kromě pomoci s kupy dokáží zamezit vypadávání vlasů a podpořit jejich růst.

Vhodným šamponem pro péči o vlasy s lupy je například REVALID Šampon proti lupům. Šampon obnovuje přirozenou rovnováhu vlasové pokožky. Pečuje o ni, čistí ji a tím zabraňuje tvorbě nových lupů. Díky extraktu z kopřivy navíc zklidňuje pokožku a zmírňuje její svědění. Šetrné složení umožňuje šampon používat každý den.

Šampon obsahuje:

  • PIROCTONE OLAMINE

Piroctone Olamine je inovativní aktivní složka s účinkem proti lupům. Mírní podráždění pokožky a omezuje tvorbu lupů.

  • KOPŘIVOVÝ EXTRAKT

Kopřivový extrakt je osvědčeným rostlinným přípravkem, který reguluje produkci mazu v pokožce hlavy.

  • KYSELINA UNDECYLENOVÁ

Kyselina undecylenová má přirozené antifungální účinky, proto omezuje množení kvasinek rodu Malassezia, a tím ulevuje od svědění pokožky a podráždění.

  • PANTHENOL

Panthenol stimuluje růst dermálních fibroblastů a urychluje obnovu buněk. Má schopnost absorbovat a udržovat vlhkost. Opravuje a posiluje poškozené vlasy, působí proti roztřepeným konečkům, přidává vlasům na objemu a zvyšuje tažnost vlasu.

  • ALANTOIN

Alantoin zklidňuje pokožku hlavy, podporuje růst buněk, zlepšuje regeneraci pokožky.


A my jsme pro vás připravili soutěž o produkty Revalid. Zapojit se můžete ZDE. obrazek.png

Reklama