Trápí vás kombinované alergie? Zkuste začít s roztoči ve vaší domácnosti. Zatočte s nimi díky jednoduchému tipuS jarem a létem je spojeno rozkvétání keřů, dřevin a dalších rostlin a pro řadu lidí to také znamená, že nedají kapesník z ruky. Smrkají, kýchají, slzí jim oči, kašlou apod. Jde o příznaky pylové alergie, která je naštěstí jen sezónním problémem.

Kromě sezónních alergií bohužel existují i celoroční. Někteří lidé mohou být citliví na psy, kočky nebo jiná zvířata. A kontakt s jejich srstí je pro ně utrpením. Zároveň mohou zvířata nadevše milovat a život si bez nich jen těžko představit.

Různý práh citlivosti

Podobně jako s domácími mazlíčky je to s i roztoči domácího prachu, kteří produkují alergeny neustále přítomné v našich domovech. Usazují se mimo jiné v čalounění a jejich oblíbeným místem je postel, kde se během osmihodinového spánku dostáváme do těsného kontaktu až se dvěma miliony roztočů, zbytků jejich těl a výkalů. Hrozná představa, že?

Každý alergik má ovšem jiný práh citlivosti a alergické projevy vyvolá u každého jiná koncentrace daného alergenu – pylu, roztočů, zvířecí srsti apod. Někdo musí i při malém množství sahat po lécích, jiný zvládá i vysoké koncentrace pouze s lehčí rýmou a pocitem ucpaného nosu. Tuto skutečnost znázorňuje pyramida alergenů. Ta odkazuje také k jevu, který jsme zmínili už na začátku, a sice, že málokomu dělá problémy jen jeden alergen. Účinky se často sčítají, a když na citlivého člověka současně působí pyly, roztoči, a ještě třeba zvířecí srst, dá mu to pořádně zabrat.

Pyramida-alergie2.png

Nejjednodušší je zbavit se roztočů

Potlačovat příznaky je sice fajn, ale z dlouhodobého hlediska to znamená akorát brát léky. Proto je lepší omezit kontakt s alergeny, což je cesta k úplnému odstranění příznaků nebo minimálně k jejich výraznému zmírnění. Jenže jak na to, když se svého mazlíčka nechcete vzdát a nehodláte být celé jaro a část léta zavření doma, abyste se vyhnuli pylům?

Naštěstí je tu dobrá zpráva! Když má někdo problém s více alergeny, může mu výrazně pomoci, když se zaměří na jeden z nich. Protože zvládnutí jedné alergie může předcházet nepříjemným projevům dalších alergií. A pokud jsou mezi vašimi problematickými alergeny i roztoči domácího prachu, není nic jednoduššího než se zaměřit právě na ně. Jejich eliminace vám může pomoci k tomu, abyste zůstali pod prahem citlivost, kdy se u vás projevují příznaky.

605b3ef310a5cobrazek.pngZatočte s roztoči pomocí přípravku ExAller
Účinnost tohoto přípravku ověřil klinický monitoring, který se v Česku konal na 38 pacientech s alergií na roztoče. Každý z nich nejprve absolvoval vyšetření u alergologa a potom se zjišťovaly výsledky po první, druhé a třetí aplikaci přípravku. 

Výsledky byly pozitivní. U pacientů, kteří se zapojili do klinického monitoringu došlo k významnému zmírnění všech alergických projevů, které jsou typické pro tento druh alergie. Mluvíme o kýchaní, ucpaném nose, svědění a slzení očí. Všichni pacienti, kteří pociťovali vážné projevy kýchání, uvedli, že po aplikacích jejich problém zcela zmizel. Stejně tak tomu bylo i u pacientů, kteří si stěžovali na projevy alergie ve formě ucpaného nosu. Naprostá většina alergiků (78%),  které trápily svědící oči uvedli, že po použití přípravku Exaller jejich problémy zmizely. Stejně tak, v ještě větší míře 87% alergiků uvedlo, že přípravek vyřešil jejich problém se slzením očí.


Více o alergii na roztoče domácího prachu a klinických účincích ExAlleru na www.exaller.cz

5f75ba5077484obrazek.png

Reklama