Kašel v tomto období trápí mnohé z nás a my se nyní v redakci zajímáme o téma spojené s kašlem. Pro tento zdravotní problém jsme si pro vás připravili speciál, který najdete na této stránce //zena-in.cz/nechcikasel/

Zeptali jsme se dvou žen, jak řeší kašel. Protože tyto problémy většinou zasáhnou celou rodinu – pokud máte doma malé děti, jistě víte, že když dítě v noci kašle, zbytek rodiny se moc nevyspí. Jak vydá podobná situace u vás?  Nezapomínejte, že pro správné řešení problémů s kašlem je třeba rozlišit, zda se jedná o kašel suchý, či vlhký. Při suchém kašli nedochází k vykašlávání hlenu a lze ho léčit pomocí antitusik - léků, které tlumí kašel a snižují dráždivost ke kašli. K léčbě vlhkého kašle, kdy nadbytek hustého viskózního hlenu ulpívá na sliznici dýchacích cest a dráždí je ke kašli, se používají mukolytika.

My jsme vyzpovídali dvě naše kamarádky:

Vendula

Kašel neřeším u sebe, ale spíš u svého dítěte. Nejčastěji si ho přinese z mateřské školky, ale naštěstí to je maximálně dvakrát ročně v rámci nějakého nachlazení. Spoléhám na jitrocel či mateřídoušku. Pokud je kašel závažnější snažím se rozeznat, zda je suchý a dráždivý nebo je třeba přípravek na vykašlávání.

Klára

Kašel nejčastěji chytnu, když řádí nějaká chřipková epidemie. Takže ho dostanu přibližně 2x do roka, ale maximálně jen na pár dní.

Největší nepříjemností pro mě je to, že když mám kašel, tak se v noci hrozně rozkašlávám a nemůžu usnout. Kašel se snažím léčit přírodní cestou, tzn. zázvorem, odvarem z cibule, popř. bylinnými sirupy, kašel naštěstí za pár dní odezní. Když nezabírají, koupím si v lékárně šumivé tablety.

Jak bojujete s kašlem vy? Napište nám o tom. Sledujte náš speciál, který najdete na této stránce //zena-in.cz/nechcikasel/ Zde dozvíte mnoho zajímavých informací.

Náš tip:

ACC® SIRUP PRO DĚTI s příchutí třešní obsahuje v 1 ml sirupu 20 mg léčivé látky acetylcystein. Acetylcystein rozpouští všechny složky, které způsobují vazkost hlenu. Tím podporuje vykašlávání a tlumí dráždivý kašel. Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými nebo podáván dětem při akutních onemocněních dýchacích cest provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je chřipka, akutní zánět průdušek, nebo průdušnice. Použít můžete i ACC® NOSNÍ SPREJ pro nosní hygienu

acc1.jpg

Volně prodejný přípravek ACC® LONG je mukolytikum ve formě bílých šumivých tablet s ostružinovou vůní. Jedna tableta obsahuje 600 mg účinné látky acetylcystein, která rozpouští hlen. Tím snižuje vazkost hlenu a usnadňuje vykašlávání. Přípravek se užívá k léčbě akutních a chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem.Bez porady s lékařem se přípravek užívá u akutních onemocnění dýchacích cest, jako jsou chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice.

 acc2.jpg

Naše články – tipy na léčbu kašle