Jednou z nejčastějších je intolerance na lepek nebo celiakie. Intolerance na lepek způsobuje zažívací potíže jako nadýmání, bolesti břicha, průjem nebo naopak zácpu. Pokud se tento problém týká i vás, jistě tyto příznaky znáte. Pokud nechcete trpět nepříjemnými potížemi, musíte upravit jídelníček a spolehnout se na potraviny bez lepku. Proto jsme pro vás připravili zajímavé bezlepkové potraviny z řady Free From, které můžete koupit v obchodech Tesco.
5a9688af4be28obrazek.png

Tesco nabízí velmi široký sortiment speciální výživy, jeho nedílnou součástí je i privátní řada Free From, která zahrnuje bezlepkové výrobky vysoké kvality dovážené z Velké Británie. Lepek neboli gluten je přirozenou součástí nejen pšeničného zrna, ale také ječmene, ovsa i žita. Setkáme se s ním v celé řadě potravin a surovin, tedy nikoli jen v pečivu, ale i v uzeninách, knedlících, omáčkách, pivu, lihovinách, ochucovadlech a různých polotovarech. V nabídce jsou i čerstvé výrobky, jako jsou bezlaktózové jogurty.

Pro všechny, kteří trpí nesnášenlivostí glutenu nebo celiakií, existuje pouze jediné řešení: začít žít bez lepku, což znamená trvalou změnu stravovacích návyků. Řada Free From je tak určena právě těmto lidem. „S cílem usnadnit život nabízíme přehledně široký výběr bezlepkových potravin. Od mouky a těstovin, přes cereálie až po sušenky a čokolády. Zákazníci ocení i možnost zakoupit si pekařské výrobky,“ upřesňuje Peter Siwiec, nákupčí Tesco pro speciální výživu.
5a968b7b3a9b3obrazek.png

Trápí vás tyto zdravotní problémy? Zapojte se do našeho testování, těšíme se na vaše recenze!

Vybereme 8 čtenářek, které budou moci testovat tyto produkty:

5a96891c73eb9obrazek.png

Tyčinka arašídová s mandlemi a pistáciemi polomáčená v čokoládě (35g)

5a96890c50074obrazek.png
Sypká směs na přípravu instantní kaše bez lepku (250g)

5a96893b9eb42obrazek.png
Sypká směs na přípravu vícezrnného chleba bez lepku (500g)

5a968957ddd87obrazek.png
Chlebové mini tyčinky (2 x 62,5g)

5a968973f2917obrazek.png
Tesco Free From Müsli s rozinkami, kokosem, lískovými ořechy a mandlemi (340g)

Pokud se chcete zapojit do našeho bezlepkového testování, vyplňte nám naši anketu, kterou naleznete zde (klikněte).

Více informací o produktech naleznete zde.

Reklama