brada

Dvojitá brada neboli podbradek je problém, který řeší mnoho lidí. Odstranění a konturování spodní části obličeje je přitom tak jednoduché. Na toto téma jsme si povídali s doc. MUDr. Ondřejem Měšťákem Ph. D. z kliniky estetické medicíny Esthé.

Začněme úplně od začátku. Co to vůbec podbradek je? Je to spíše genetická záležitost? Kdo se s ním setkává častěji?
Dvojitá brada neboli podbradek je rovnoměrně zastoupeny mezi ženami i muži. Myslím, že je to částečně genetická záležitost a dědičná. Ale druhou příčinou je samozřejmě stárnutí, s nímž dochází k ochabování kůže.

brada

Není to tedy otázka tělesné váhy?
Ne, podbradek může opravdu trápit i v mladém věku nebo v případě, že máte štíhlou postavu, důvodem je, jak bylo zmíněno výše, genetika. Silní lidé mají ale samozřejmě k tomuto stavu větší tendenci.

Dá se podbradku předcházet neinvazivně? Krémováním, masírováním...?
Přestože existuje mnoho nejrůznějších krémů, masáží, laserů a jiných neinvazivních procedur, podbradek díky nim ale určitě nezmizí. Je to podobné jako se striemi, jedná se o věc, s níž se musí člověk smířit.

Přijde-li k vám tedy klient, který má podbradek a chce se ho zbavit. Jaké jsou jeho možnosti?
Jsou dvě možnosti. Tou první je liposukce. Ideálně ultrazvuková, případně laserová. Jedná se o dvě modality, které se ještě přidají k té samotné liposukci, aby se kůže lépe stáhla. Naše ultrazvuková liposukce se nazývá VASER a má za úkol rozmělnit tuk, způsobit kontrakci kůže a hezky ji vyrýsovat.

brada

 Jak tato liposukce podbradku probíhá a jak se pak o sebe musí pacient starat?
Tato metoda se provádí v analgosedaci, pacient v ní nemusí být plně uspaný, přesto se již jedná o operaci. Zhruba týden po zákroku musí nosit speciální kompresní masku po dobu alespoň deseti dní, která oblast krku a podbradku tvaruje. Po tuto dobu by se měl pacient šetřit, nesportovat, nezvedat těžké věci... Žádné další „doplňkové“ doporučení typu krémování nebo masírování není potřeba.

A jaká je tedy ta druhá možnost zákroku?
Druhou možností je přípravek Belkyra, který je stále novinkou na trhu. Jedná se o ošetření, které se dělá neinvazivně, nejedná se tedy o žádnou operaci. Podle speciální šablony se pacientovi několika injekčními vpichy aplikuje kyselina deoxycholová pod kůži (podobně jako botox nebo výplně). Tato látka rozpouští tukovou tkáň a přirozené čistící procesy těla ji odstraní z dané oblasti.

brada

Jaké jsou plusy a mínusy tohoto zákroku?
Výhodou je, že na tento zákrok můžete jít doslova o polední pauze. Ošetření trvá patnáct minut. Mínusem může být otok, který přetrvává zhruba týden a sezení se musí opakovat třikrát až pětkrát.

K jaké variantě byste se přikláněl vy?
Rozhodnutí nechávám vždy na pacientech. V poslední době se však pacienti raději přiklání k druhé možnosti, k metodě Belkyra. Přece jen se jedná o neinvazivní zákrok.

brada

Kdo je doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph. D.

 Doc. MuDr. Ondřej Měšťák Ph. D.Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. je syn nestora plastické chirurgie doc. MUDr. Jana Měšťáka, CSc., vedoucího lékaře kliniky plastické chirurgie Esthé. Pověst výborného plastického chirurga získal díky své empatii k pacientům a vysoké míře profesionality.

Jako vůbec první v České republice provedl rekonstrukci prsu po ablaci s užitím přenosu tukové tkáně obohacené o kmenové buňky. Na klinice Esthé je pacienty nejčastěji žádán pro plastické operace prsou, očních víček, pro facelift a plastiky břicha, které pomohou vyřešit i nežádoucí dědičné dispozice, na něž jsou všechny diety i pravidelné cvičení krátké.

Další informace naleznete na:

www.esthe-plastika.cz.

logo

Reklama