Citlivost pleti je definovaná jako přehnaná reaktivita v oblasti obličeje. Klíčové projevy této kožní hyperaktivity jsou: pocit zahřívání pleti, svědění a mravenčení. Obecně se projevují jako začervenání. Některé typy pleti jsou k citlivosti zvláště náchylné. Vyskytuje se častěji u žen a s věkem se reaktivita pokožky zvyšuje.
5f28143dceee1obrazek.png

Jaké jsou příčiny citlivosti pleti?

5f28145244dfbobrazek.pngNaše pleť je vystavená mnoha vnějším faktorům, jako je UV záření, chlad, znečištění, klimatizace nebo nízká vlhkost, ale také vnitřním faktorům, ke kterým patří stres a celkový emoční stav. Intenzita a frekvence těchto podnětů může nadměrně stimulovat pleť a působit zánětlivé reakce a změny. Pokožka se tak stává citlivější a reaktivnější.

Experti francouzské značky rostlinné kosmetiky Yves Rocher pocházející z bretaňského městečka La Gacilly odhalili potenciál heřmánku pravého (Matricaria Recutita) uspokojit potřeby citlivé pleti. V nové řadě Sensitive Camomille využili koncentrát z této ikonické rostliny pěstované na vlastních organických polích už od roku 1979, který je složený ze dvou 100% přírodních aktivních látek – hydrosolu a oleátu.

V čem spočívá kouzlo zpracování heřmánku?

Destilací celé rostliny vzniká tzv. hydrosol, který pleť zklidňuje a zmírňuje její reaktivitu. K získání oleátu jsou zapotřebí květy, ze kterých je speciálním postupem získávaná olejová složka. Ta posiluje obranyschopnost pleti. Kombinace hydrosol-oleátu má na pleť podobný účinek jako beta-endorfiny pro náš mozek – navozuje pocit štěstí a pohody. Hydrosol snižuje citlivost pleti až o 28 % a oleát zvyšuje obranyschopnost pokožky o 25 % a její opravné mechanizmy až o 30 %.

Rituál pro citlivou pleť
5f281432b9111obrazek.png

Citlivá pokožka vyžaduje speciální péči od A do Z. Vědci Yves Rocher to vědí velmi dobře, proto vyvinuli 98% přírodní recepturu Odličovacího krému s výtažkem z heřmánku pravého. Ten, ale i všechny další produkty z řady Sensitive Camomille byly vytvořené s ohledem na studium tolerance citlivé pokožky k různým složkám – proto dokonale reagují na její potřeby. Krém nejen účinně odstraňuje líčení, ale také vyživuje pokožku, zmírňuje podráždění a posiluje pleť.

Citlivá pokožka stejně jako každá jiná vyžaduje opravdu důkladné čištění. Po odlíčení proto sáhněte po Micelární vodě, která se dokáže snadno popasovat se zbytky make-upu a zanechá pleť čistou už po jedné aplikaci. Účinnost i složení bylo dermatologicky a oftalmologicky testované, takže ji mohou bez obav používat i lidé s citlivýma očima.

Na závěr použijte Lehký zklidňující krém, který pokožku nezatíží, ale přitom sníží pocit sucha a napětí. Pokud potřebujete zmírnit začervenání, jasnou volbou pro vás bude Zelený korekční krém. Díky zelenému pigmentu snižuje viditelnost rozšířených krevních cév a sjednocuje tón pleti.

Více na Yves-rocher.cz
5f281583e7b6cobrazek.png

Reklama