Příchod jara je zatím v nedohlednu a my musíme odolávat nástrahám nepříznivého počasí. Přetopené místnosti, klimatizace a suchý vzduch spolu s venkovním teplotou kolem nuly útočí na naši obranyschopnost. Mnoho z nás se potýká s nachlazením, kašlem a chřipkou. Imunitní systém je v zimě oslaben, proto je více než kdy jindy důležité jej podporovat. Mnohem více lidí nyní přechází k přírodní cestě podpory imunity. Takovou přírodní látku vám nyní chceme doporučit. Vyzkoušejte ženšen, kořen života a zdraví, vyzkoušený lék přírodní medicíny.

ženšen

Ženšen je pradávná bylina s mocným příběhem, který nás doprovází dodnes. Jeho blahodárné účinky na zdraví si cení lidé po celém světě. V čínské medicíně má své pevné místo a v poslední době se těší velké oblibě i v našem „moderním“ světě. Vedle mnoha jiných je jedním z důležitých účinků ženšenu také posílení imunity.

Ženšen posiluje imunitu

 • Korejský ženšen vykazuje adaptogenní účinky, které posilují schopnost těla odolávat různým podnětům zapříčiňujícím nemoci v našem těle.
 • Extrakt Korejského ženšenu zvyšuje odolnost proti intracelulárním mikrobům, což lze přičíst širokospektrému zvýšení buněčné odolnosti.
 • Účinky Korejského ženšenu na jedné straně zrychlují imunitní odpověď, na straně druhé podporují základní metabolismus, zvyšují frakci sérových proteinů a krvinek v krvi. Zatímco jeho protirakovinné složky přímo potlačují šíření rakovinných buněk, nepřímé účinky posilují obranní schopnost těla a imunitní mechanismy.
 • Profesor Cho KH ze Chonnam National University, Korea zjistil, že červený ženšen snižuje chemikáliemi způsobenou supresi retikuloendoteliálního (RE) systému, který kontroluje imunitní reakce. Zjistil, že ženšen také obnovuje funkčnost RE systému. V podobném experimentu, Prof. Kubo z Kinki University a Prof. Tanaka z Hiroshima University také zjistili, že Korejský červený ženšen zvyšoval funkci imunitního systému.
 • Dr. Brekhman, Ruský farmakolog, představil ve své studii farmakologických účinků Korejského ženšenu koncept tonických účinků ženšenu jako „fenomen zvyšující nespecifickou odolnost“ a řekl, že ženšen zlepšuje obranné schopnosti posilováním tělní odolnosti vůči škodlivým podmínkám prostředí. Tenhle účinek nazval „adaptogen (faktor přizpůsobivosti)“.

Naším tipem jsou stránky korejsky-zensen.cz, které nabízí širokou škálu vysoce kvalitních ženšenových produktů.

Můžete si vybrat tyto produkty:

 • ženšenČaje
 • Extrakty
 • Kapsle
 • Sladkosti
 • Ženšenové nápoje
 • Ženšenový prášek
 • Ženšenové kořeny

Firma Ginlac, od které si na korejsky-zensen.cz můžete koupit vybrané ženšenové produkty, se zabývá zpracováním ženšenu již více než 20 let a v Jižní Koreji patří mezi významné výrobce se širokou nabídkou produktů, které nesou znak KoreaINSAM. Tento znak mohou využívat pouze ti korejští výrobci, kteří zpracovávají pouze zaručeně pravý korejský ženšen (Panax Ginseng) od certifikovaných pěstitelů a při zpracování kořene dodržují přísné výrobní postupy a normy.

Čtěte naše články:

Reklama