5a742c4dc0afdobrazek.jpgAtopický ekzém neboli atopická dermatitida, název tohoto onemocnění pochází z řeckých slov „atopos“ – cizí a„eczeo“ – prýštit. Jedná se o chronické nebo chronicky recidivující (opakující se) neinfekční zánětlivé onemocnění kůže.  Atopický ekzém postihuje jak dospělé, tak děti. V dospělé populaci se vyskytuje asi ve 3 %, u dětí předškolního věku ve 12 %, nejvíce je to pak u dětí do 4 let věku v 16 %.
 
5a742c30741afobrazek.jpgCo ovlivňuje vznik ekzému?

Na vzniku atopického ekzému se podílí mnoho faktorů, mluvíme tak často o onemocnění multifaktoriálním. Z vnitřních faktorů jsou to především dědičnost a různé druhy alergií, z vnějších faktorů pak nadměrné mytí a používání mýdel, sprchových gelů a kosmetiky, prací prostředky, nošení nevhodného oblečení, kontakt se saponáty, chemikáliemi a jinými dráždidly v běžném životě i v pracovním prostředí. Velký vliv na vznik a zhoršování ekzému má také špatné životní prostředí a v neposlední řadě i stres.

 
Problematický ekzém

Ekzém se vyznačuje zánětem kůže, který se projevuje úporným svěděním, suchostí či zarudnutím na povrchu pokožky. Čím více si postižená místa škrábete, s tím větší pravděpodobností se viry, bakterie a škodlivé látky mohou z vnějšího prostředí dostat do rozškrábané pokožky a ekzém dále zhoršovat. Je to ten známý začarovaný kruh svědění a škrábání, který frustruje tolik ekzematiků – přestože vědí, že škrábáním svůj ekzém ještě zhorší, je neuvěřitelně těžké odolat, a to i pro dospělé. Neschopnost odolat nutkání se škrábat může vést až k pocitům viny.
Ekzém může postihnout lidi jakéhokoli věku. Může být nepříjemný a dokonce bolestivý, neboť na kůži se tvoří puchýřky a pokožka praská, čímž lidem brání v činnostech, které jim běžně dělají radost. U řady osob také samotný vzhled pokožky postižené ekzémem vyvolává rozpaky jejich okolí a kvůli tomu je pro ně obtížnější se socializovat.

Účinně proti projevům ekzému – vyzkoušejte Bepanthen® Sensiderm krém, který ulevuje od svědění a zarudnutí pokožky.
Většina lidí trpících ekzémem hledá přípravky, které nejen uleví od svědění a předejdou jeho vzniku, ale také se díky nim budou cítit spokojeně ve své vlastní kůži. Zdravotnický prostředek Bepanthen® Sensiderm krém ulevuje ekzematikům od urputného svědění, a to do 30 minut po aplikaci a pomáhá s obnovou poškozené kožní bariéry.

Bepanthen® Sensiderm krém

 • Ulevuje od svědění do 30 minut po aplikaci.
 • Přirozeně obnovuje ochrannou kožní bariéru.
 • Hydratuje a regeneruje.
 • Lze ho používat dlouhodobě.
 • Je vhodný pro nejmenší děti, pro těhotné a kojící ženy.Kdy použít Bepanthen® Sensiderm krém?
 • Aplikujte Bepanthen® Sensiderm krém již při projevech začínajícího ekzému, kdy se kůže šupí a začíná svědit.
 • Ve fázi akutního vzplanutí použití Bepanthen Sensiderm krému konzultujte s lékařem.
 • Při odeznívání nepříjemných projevů ekzému, po léčbě určené lékařem

TIP: Bepanthen® Sensiderm krém lze aplikovat také při podráždění pokožky jiného charakteru, jsou-li přítomny symptomy zarudnutí, svědění a suchosti pokožky (např. vlivem alergické reakce).5a742bd6dde48obrazek.jpg

Jak použít Bepanthen® Sensiderm krém?

 • 5a742bfbdc9cdobrazek.jpgBepanthen® Sensiderm krém je bílý krém, který přináší do 30 minut po aplikaci úlevu od svědění a zároveň hydratuje a obnovuje kožní bariéru.
 • Naneste Bepanthen® Sensiderm krém v tenké vrstvě na zarudlá a svědící místa na kůži.
 • Bepanthen® Sensiderm krém aplikujte dle potřeby na neporaněnou pokožku i několikrát denně.
 • Bepanthen® Sensiderm krém můžete používat dlouhodobě.
 • Bepanthen® Sensiderm krém je vhodný pro nejmenší děti i dospělé a lze jej používat i během těhotenství a kojení.
 • Lze jej aplikovat i kolem očních víček a úst (zabraňte však vniknutí do očí)

Bepanthen® Sensiderm krém je zdravotnický prostředek.
Více na www.bepanthen.cz
L.CZ.MKT.CC.01.2018.1306