med-fb.jpgZdroj: Shutterstock

Med pro doplnění energie
Občas jsou dny, kdy se cítíme jako bez energie. Většina lidí v takových chvílích sáhne po šálku kávy. Někdo si vezme med. Přírodní cukry v medu vám dodají skutečnou energii, kterou vaše tělo potřebuje. Studie univerzity v Memphis ukázala, že cyklisté, kteří před závodem konzumovali med, byli v cíli dříve, než ti, kteří žádný med neměli.
 
Med pro zvýšení imunity
Konzumace medu je velmi přínosná pro naše zdraví. Obsahuje mnoho antioxidantů, které mohou pomáhat například při prevenci rakoviny, neurologické degenerace, infekčních a kardiovaskulárních onemocnění. Je také skvělým pomocníkem při hojení ran.
 
Med pro zmírnění příznaků alergie
Trpíte sennou rýmou? Řešením vašich problémů by mohl být právě med. Mnoho lidí, kteří sennou rýmou trpí, konzumují denně jednu polévkovou lžíci medu. Jako prevenci to dělají už dlouho předtím, než začne sezóna. Je však důležité jíst med od místních včelařů. Med totiž musí vyrobit zdejší včely ze zdejších květů, aby byl účinný proti vaší alergii. V medu je totiž obsažen pyl, na který jste alergičtí, což vás vůči němu činí imunními.
 
Med místo hydratačního krému
Med na kůži funguje jako zvláčňující prostředek. Možná jste se všimli, že ho spousta kosmetických značek přidává do svých výrobků. Z medu si můžete udělat skvělé pleťové masky. Nanést ho na pokožku můžete samotný, s jogurtem nebo třeba smíchat s dvěma lžícemi kurkumy.
 
Med proti akné
Je skvělým pomocníkem také v boji proti akné. Díky svým antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem skvěle hojí pupínky a pomáhá předcházet tvorbě nových. Snižuje podráždění a zarudnutí pokožky. Pokud se nějakého toho pupínku potřebujete zabavit, dejte si kapku medu na vatový tampónek a na 15 minut přiložte. Poté opláchněte vodou.

Reklama