Alergie na roztoče a její příznaky

Alergie na roztoče je jednou z nejrozšířenějších celoročních alergií vůbec. Roztoči, drobní živočichové, kteří jsou pro lidské oko neviditelní, totiž žijí téměř v každé domácnosti. Alergie na roztoče se zpravidla projevuje rýmou a kašlem – obzvláště ráno a večer. Příznaky dlouhodobě zhoršují kvalitu života a každý, kdo se s nimi denně potýká, ví, že rozhodně není o co stát. Roztoči zbožňují teplo, vlhko a jejich domovem se tak nejčastěji stávají naše postele v čele s peřinami, polštáři a povlečením. Roztočů se sice 100% nezbavíte, ale částečně na ně vyzrajete tím, že si pořídíte speciální polštáře a přikrývky vhodné pro alergiky.

V čem by ideálně měli spát alergici?

Jako alergici se vyhněte přikrývkám a polštářům z klasického peří. Jestliže je nenecháváte pravidelně čistit, alergii tím akorát podpoříte. Naopak ideální volbou jsou lůžkoviny s výplní z dutého vlákna, které alergikům prospívají. Umělé vlákno má lepší termoizolační vlastnosti, je nadýchanější, objemnější a zároveň lehčí.
5ebe687660cb2obrazek.png

Kvalitní antialergické lůžkoviny

Při výběru antialergických či hypoalergenních přikrývek a polštářů si pohlídejte, aby měly ověřenou certifikaci a ideálně pocházely od českého výrobce, jakým je například česká firma Zdeněk Staněk. Ta nabízí širokou škálu hypoalergenních i klasických lůžkovin pro celou rodinu a za dostupné ceny.
5ebe67dd86b3dobrazek.png

Antialergická přikrývka

Na léto i zimu
K oblíbeným přikrývkám se řadí celoroční prošívaná přikrývka s antibakteriálními vlastnostmi. Oproti klasickým peřinám je tvořená inovativní technologií postupného prošívání každé vrstvy zvlášť. Díky tomu je přikrývka příjemně měkká a nadýchaná jako cukrová vata. Německý certifikát Öko-Tex Standard 100 vám zaručí, že spíte v jedné z nejkvalitnějších přikrývek na evropském trhu.
5ebe68609da25obrazek.png

Ideální na léto
V horkých letních dnech se stane vaším drahocenným společníkem ultra lehká přikrývka, která si zachovává svůj tvar i po několika vypráních. Milovníkům skutečně luxusního spánku pak doporučujeme sáhnout po odlehčené prošívané letní přikrývce z materiálu, který pomáhá regulovat teplotu těla. Už nikdy vám tak pod peřinou nebude ani horko, ani zima.
5ebe68aa22261obrazek.png

Polštář pro alergiky

Pokud se už ráno nechcete budit s ucpaným nosem, poohlédněte se po hypoalergenním polštáři. Základem kvalitního polštáře je kvalitní náplň, jejíž množství si můžete regulovat podle potřeby. Jasným favoritem se proto stává hypoalergenní polštář s kuličkovou náplní, kterou si díky zipovému uzávěru můžete kdykoliv ubrat či přidat. Výhodou je i to, že nemusíte prát celý polštář, ale pouze textilní vak, v němž je uschovaná náplň. Polštář tak zachová svůj tvar a déle vám vydrží.
5ebe68c225386obrazek.png

Tipy pro alergiky na závěr

  • Povlečení měňte a perte 2× až 3× měsíčně na 60 °C.
  • Pravidelně v ložnici větrejte – alespoň 3× denně na 10 minut.
  • Pokud máte možnost, vyvětrejte ráno lůžkoviny na čerstvém vzduchu.
  • Udržujte v ložnici (ale i v dalších místnostech) optimální teplotu kolem 19 °C.
  • Polštáře a přikrývky perte alespoň 2× ročně – hypoalergenní lůžkoviny s náplní z dutého vlákna můžete bez obav prát v pračce na 60°C.

Více na ZDENEKSTANEK.CZ
5ebe68f6d3ce2obrazek.png

Reklama