dermo-fb.jpg

Akné potrápí člověka nejen v pubertě, ale bývá velkým problémem i v dospělosti. Zatímco v mládí za vznikem nevzhledných červených pupínků stojí hormonální nerovnováha a změny, na které kůže reaguje více citlivě, v dospělém věku je akné způsobeno různými příčinami.

Jedná se o projev špatného životního stylu, nesprávného aplikování různých kosmetických přípravků, dlouhodobého užívaní léků, špatné psychiky či mylně prováděné hygieny a dalších faktorů, které neblaze působí na lidský organismus. Přitom znormalizovat pleť a dostat nečistoty pod kontrolu nemusí být zdlouhavé ani náročné. Profesionální kosmetologie využívá pokročilé terapie spočívající v řadě specifických látek, které okamžitě příčinu problému řeší.

Nepřehlédněte: 10 chyb v péči o pleť: Kolika z nich se dopouštíte vy?

Pokud vás problémy s pletí trápí a přípravky z drogerií vám nezabírají, zkuste dermoestetickou kosmetiku. Ta vedle funkčního ošetření využívá často i detoxikační unikátní formulace podle nejnovějších výzkumů. Na výrobu produktů jsou kladeny mnohem větší nároky než u běžných kosmetických produktů. Dokáží pracovat s mikrozáněty v těle, a tak pomáhat i kůži. Produkty obsahují výhradně látky vysoké koncentrace v přesně definovaném množství a složení, u nichž byla vědecky prokázána účinnost.
 
S těmi nejkvalitnějšími produkty se setkáme především v kosmetických salónech, kde vám jimi pleť ošetří profesionálové. Ti vědí, jaké produkty zvolit vzhledem k vašemu problému. Kromě profesionálních ošetření bývá důležité používat přípravky i doma. Přináší nejen úlevu, zlepšení, ale také viditelně zdravější a krásnější pleť. 

olejicek.jpg
„V první řadě je si třeba uvědomit, že základem úspěšné léčby akné je dokonale odlíčená a čistá pokožka. Pleť je nutné si šetrně odlíčit, následně důkladně umýt a připravit na aplikaci krému. Mytí pleti by se mělo stát rituálem. A zde platí, že už při výběru mycí emulze si musíme dávat pozor. Některé přípravky totiž mohou způsobit narušení hydrolipidového filmu pleti, což vede následně k různým kožním nedostatkům a narušuje proces stárnutí pleti,“ říká kosmetička Marcela Baldas, která pracuje s produkty Natinuel.
 
„Dermoestetická kosmetika specifickými produkty řeší problémy aknózní pleti, podporuje přirozené funkce kůže a následně pleť udržuje zdravou,„ dodává. „Je třeba si uvědomit, že bakterie způsobující acne vulgaris, je velice urputná. Není to pouze estetická vada, je to problém hluboko pod povrchem pleti. Pro efektivní výsledky a rychlý návrat kůže do normálního stavu je třeba pracovat komplexně a systematicky,“ vysvětluje Marcela Baldas.

Mohlo by vás zajímat: Tajemství krásné pleti podle Korejek. V koupelně tráví mládí
 
Dermokosmetické přípravky je nutné volit podle typu pleti a problematiky. Nejlepší volbou jsou pro citlivou, aknózní či problematickou pleť. „Hlavním cílem je léčení a prospěch pleti podporou její přirozené regenerace. Celý koncept ošetření spočívá v tom, že se nejdříve analyzuje pleť každého klienta a podle individuálních potřeb se zvolí vhodné ošetření a vhodná péče,“ říká Maryna Batrynová ze školicího centra kosmetiky Reviderm.

dermo.jpg

Fluidum pro intenzivní ošetření mastné pleti SEBA 12 / Čisticí tonikum s antistresovým faktorem Purifyng Tonic

Foto: Shutterstock, Natinuel, Reviderm

Reklama