Vážená redakce, moje vada na kráse spočívá v nadměrném ochlupení. Poděděné z obou stran mých rodičů. Tatínek měl ochlupení téměř všude. Záda, břicho, nohy... Jen tu tvář si holil. Ve třiceti letech se mu udělaly jen kouty na hlavě. Ale byla jiná doba, tenkrát se nic neřešilo.

U maminky se vlivem hormonů objevilo ochlupení na horním rtu, na bradě také. Bojovala s tím celý život. Bez pinzety ani ránu!

A já i má sestra tomuto problému čelíme taktéž. Sice ne v takové míře jako tatínek, ale ruce, nohy, rty a brada, ty nám tedy dávají zabrat!  Sestra se svěřila dermatoložce, absolvovala odstranění chloupků pomocí jehly, ale nemám tušení, zda pokračuje, neboť jistě chloupky rostou dále.

A já? Nohy musím holit, nebo si chloupky nechávám odstraňovat pomocí vosku. Na bradě a horním rtu používám pinzetu nebo voskové pásky zn.Veet. Jsou suprové, ale je to otázka několika týdnů, dnů.

Již jsem se zamýšlela, že bych absolvovala depilaci pomocí laseru, ale je to otázka mnoha korun. Bohužel na to peníze nestačí. Takže musím zůstat u toho, kde jsem.

A jak se k tomu staví okolí? Občas se někdo netaktní zmíní, že bych se měla oholit. Doma si rodina zvykla. A tak s tím svým trápením zůstanu až do soudného dne. Co dělat. Život se s nikým nemazlí. Naši předkové měli chlupy kvůli zimě. Je jen otázka, proč je máme mít my, některé ženy.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

A nebo si nechte narůst plnovous a postavte na něm kariéru. :-) Vousaté ženy byly v cikusech i jinde velmi oblíbené a docela to neslo. Můžete si o nich přečíst třeba ZDE.

A jaká vada na kráse trápí vás? Dnes si o nich budeme povídat celý den. Pište nám o svých nedokonalostech na adresu

 redakce@zena-in.cz

Reklama