Věra, 32 let

Alkohol před prvním rande rozhodně ne. Tímto heslem se bude po svých zkušenostech dvaatřicetiletá Věra řídit už do konce života. Odjakživa byla velká trémistka a stydlivka. Možná i proto by se počet jejích partnerů dal spočítat na prstech jedné ruky, respektive by k tomu stačily prsty dva. Když jí kolegyně z práce domluvila rande se svým kamarádem, znamenalo to týden neustálého stresu z blížící se schůzky. Ta připadla na páteční večer.

A protože kolegyně chtěly Věru povzbudit a dodat jí odvahu, nalily jí před koncem pracovní doby několik skleniček na uvolnění. A pomohlo to. Věra skutečně uvolněná byla, jenže s pitím, na které nebyla téměř zvyklá, pokračovala i v restauraci. A výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Po hlavním chodu na ni přišlo nutkání zvracet, svému společníkovi se musela omluvit a doslova utéct na toaletu. Ten nabyl dojmu, že má co dočinění s alkoholičkou a druhá schůzka už se nekonala.

Jitka, 35 let

Nepříjemnou zkušenost má i Jitka. Do deníčku si podle svých slov rande s Patrikem zapsala jako nejhorší schůzku v životě a přidala tři červené vykřičníky. Hned na začátku se ukázalo, že Patrik rozhodně nebude žádný gentleman. Vzal totiž Jitku do levného nonstopu, kde to zapáchalo pivem a cigaretovým kouřem. V té době ještě zákaz kouření v restauracích neplatil. Výzdobu tvořily zaprášené umělé květiny a u okolních stolů seděla podivná individua, se kterými se Patrik nadšeně a za použití salvy sprostých slov zdravil, neboť patřil k pravidelným štamgastům.

Celý večer následně Jitka strávila tím, že se dívala, jak do sebe její společník láduje utopence s cibulí a dopodrobna jí popisuje operaci žlučníkových kamenů, kterou měl čerstvě za sebou. Vše vyvrcholilo pokusem o uslintaný polibek. Jitka ovšem uhnula a muž se v mírně podroušeném stavu skácel k zemi.

Olga, 25 let

Za další trapas si může Olga sama, má ho totiž na svědomí její zvědavost. Partner ji pozval na večeři k sobě. Ještě před předkrmem mu ovšem volala maminka, že prošvihla poslední autobus a potřebuje nutně odvoz z blízké vesnice. Jiří se omluvil s tím, že je do půl hodiny zpátky a Olgu nechal čekat ve svém bytě. Jenže když se ani za 40 minut nevrátil, začala se nudit a napadlo ji , že se po bytě porozhlédne. Náhodně otevřela skříň, ze které se ovšem vyvalila hromada věcí, které tam byly naházené jedna přes druhou. Začala je urychleně uklízet, ale v tu chvíli se Jiří zjevil ve dveřích. Olga se studem málem propadla do země. Zbytek rande probíhal v napjaté atmosféře a ani v tomto případě už další schůzka nenásledovala.
 
 Přečtěte si také:

Reklama