Nevím, jestli to sem patří, ale při dnešním tématu jsem si okamžitě vybavila jeden trapas, který jsem už hrozně dávno zažila v obchodě s tříletým synem. Nejhorší totiž je, když vám do výchovy vašeho děcka začne kecat každá ženská, která se u toho nachomýtne, i když většinou vůbec není v obraze, co se stalo a zač dítě napomínáte (zajímavé je, že chlapi se mi do toho nikdy nepletli).
Nakupovala jsem pravidelně v malinké samoobsluze, kde se často tvořila veliká fronta v oddělení „lahůdek“, jedině tam se daly nakoupit uzeniny nebo sýr. Synek už se nudil, vyvlekl se mi z ruky a zmizel z očí. Ale já jsem z fronty v uzoučké uličce mezi lednicemi mohla uniknout jen tak, že jsem musela dojít kupředu k obsluze, což už jsem hodlala po dlouhém stání dokončit. Sotva jsem sdělila obsluze své přání, dotáhla paní vedoucí za ruku mého vzpouzejícího se synka a předala mi dva bochníky chleba s tím, že je olizoval v regále s pečivem. Tak jsem se jí omluvila, celá rudá jsem vzala bochníky (nám stačila na týden půlka), na uzeniny jsem se vykašlala, rychle jsem se protlačila k pokladně a vypadla ze sámošky. Venku jsem pak synkovi vysvětlila, že mi příště nesmí zdrhnout, a už vůbec ne něco olizovat.
Jenže při příštím nákupu v oddělení „lahůdek“ mi opět musela přivést paní vedoucí synka, tentokrát se čtyřmi bochníky. Tak to už jsem se neudržela a synkovi domluvila ručně na zadeček. Ono to přes kalhoty a punčocháčky ani nemohlo zabolet, byl to spíš dětský vztek, který spustil tu jeho sirénu. Najednou bylo mezi těmi lednicemi tolik místa, aby se tam mohly seběhnout všechny nakupující ženské v domnění, že se tomu dítěti muselo stát něco hrozného. A jedna starší paní, když si porovnala moji prostorově výraznější postavu s asketickým tělíčkem synáčka trpícího nechutenstvím, se do mě pustila tak, že jsem opravdu v té chvíli nenašla odpověď: „Že se, paní, nestydíte, všechno tomu dítěti sníte, a pak ho ještě zbijete za to, že se chce v obchodě najíst!“ No kdyby v té sámošce měli kanál, určitě bych ji tou dírou opustila, jak mi bylo trapně....
Bonda
Milá Bondo,
myslím, že devadesát devět procent matek by na vašem místě udělalo totéž.
Myslím tím ten nářez, ne ten kanál
Reklama