Přeji Vám všem hezký den.

Trapasů jsem zažila nespočetně, zřejmě je přímo přitahuji, o jeden se s vámi podělím.
Vždy, když jezdíme s manželem na houby, při zpáteční cestě se stavíme v jedné restauraci na oběd. Každým rokem jdeme do této restaurace, víme, že dobře vaří, a oni nás vždy vítají jako své známé.
Stalo se mi to loni při placení.
Číšník uvedl cenu, ovšem já, plná zážitků z lesa, jsem nějak nevnímala nebo špatně slyšela cifru a automaticky sáhnu do peněženky a vyndám 200.-Kč a říkám. „Kolik jste říkal?" Opakuje částku, ale já vnímala zase jenom konec a říkám. Nechte to na 80.-Kč".

Ticho, číšník kouká, já koukám, manžel kouká a všichni čekáme. Já, kdy mi dá nazpět, on, kdy mu dám více peněz, manžel, kdy to pochopím, kope mě nenápadně do nohy pod stolem. Vrhla jsem na manžela pohled, prý by si od něj pes suchou kůrku chleba nevzal.

Nechápu, čekám. Dlouhé ticho jsem přerušila poznámkou: Je něco v nepořádku?" Číšník se pousmál a říká. No, když mi ještě přidáte 100.-Kč, tak vám vrátím 20.-Kč, platíte 267.-Kč"

V ten moment bych se raději neviděla, omluva byla ode mne veliká, já jsem si připadala jako blbec, ale bral to s humorem.

Zdraví Věrulinka


Milá Věrulinko,

to už se mi také párkrát přihodilo. Já řeknu suverénně To je dobrý" a pingl čučí. To  máme z toho hloupého zvyku dávat spropitné.
A vůbec, neměl by u stolu spíš platit muž? I kdyby to mělo být penězi z vaší peněženky.

Reklama