Miluji transparentní materiály. Miluji tajemné kouzlo nedořečeného, naznačeného a záhadného. Miluji transparentní organzy, mušelíny, pavoučkové síťoviny a křehké krajky.

 

Však už jsem tady mockrát psala, že tahle divadelní úchylka mě drží snad od dětství. Šmejdila jsem po půdách a starých skříních a hledala poklady v podobě batistových záclon, polštářků a háčkovaných deček.

 

Jeden čas bylo obrovskou módou chodit v babičkovských bombarďácích se štykováním, přes ně osámečkovanou spodničku s volány a košilku na ramínka. A je to tu zas. Kraječkové lemy už se neobjevují jen na spodním prádle, ale nosí se navrch.
Zrovna nedávno jsem neodolala a jedno takové tričko si koupila.
Výhodou je elastická krajka. Nic se nevytahuje a drží tam, kde má.


Když se brouzdám po svých oblíbených obchodech, nacházím spoustu takových roztomilých kousků. V jednom dámském magazínu jsem objevila módní článeček Sladká Francie. Móda se inspiruje filmem o Marii Antoinettě a slaví návrat křehkých mušelínu, krajkových blůziček se stojáčky i bez, s prosvítajícími podprsenkami či košilkami. V černých, smetanově bílých barvách i pastelech. Takže dávám echo.

 

A vy, co se opět hroutíte, že to zase není nic pro vás... mám tip! Můžete mít třeba sto kilo a transparentních materiálů nebo krajek se nemusíte vzdát. Nikde není řečeno, že musí mít podobu vypasované halenčičky. Může to být klidně dnes tak aktuální volná tunika nebo šifónová rozepnutá košile. Jen si pod ni oblečte neprůhledný top nebo kosticemi zpevněný živůtek. Nebo alespoň svůdné krajkové prádlo...