Roboti s názvem Transformers si získali naše srdce zejména prostřednictvím televizí, komiksů, kin a počítačových her. Vdechli prostým kusům plastu duše a přiřadili jim charakteristické povahové rysy. Z hraček, které se během okamžiku dokáží přetransformovat z dopravních prostředků do robotů nejrůznějších tvarů a barev, se tak postupně stal světový fenomén. Aktuálně u nás seriály Transformers vysílají stanice Minimax a Megamax. Tito roboti však ušli dlouhou cestu, aby si své postavení vydobyli. Co vše předcházelo jejich věhlasné slávě a co může za to, že po těchto transformujících se robotech horečnatě touží nejen děti, ale i dospělí?

Transformers

Vše začalo v 70. letech, kdy japonská společnost Takara získala práva pro propagaci série hraček G.I. Joe amerického výrobce Hasbro. Japonci následně začali vyrábět vlastní série a jednu z nich, s názvem Microman, od nich pro změnu převzalo nazpátek Hasbro a přejmenovalo ji na nám již známé Transformers – roboty, kteří se v mžiku mohou přetransformovat do různých dopravních prostředků. Obě společnosti však věděly, že potřebují hnací motor pro prodej svých hraček. Proto na svět přichází komiksové sešity od společnosti Marvel a pod taktovkou Hasbra vzniká televizní animovaný seriál Transformers: Generation 1. Ten byl v Americe vysílán v letech 1984–1987 a pojednává o válce mezi obřími roboty. Autoboty v čele s Optimusem Primem a Decepticony pod velením Megatrona. Rodí se také další postavy jako Bumblebee, Jazz a Starscream. Americké série byly navíc roku 1986 doplněny o film The Transformers: The Movie. V následujících letech vzniká mnoho dalších seriálů, komiksů a her, jak na straně Hasbra, tak na straně Takary. Ty samozřejmě doprovází výroba a prodej nejrůznějších Transformerů, kteří se v nich objevují. Několik seriálů je dokonce vytvořeno společnými silami obou společností. Nakonec však po roce 2008 zůstává jejich výroba v rukou Hasbra, spolu se společností Cartoon Network. Figurky postupně dobývají srdce Ameriky, Japonska i dalších zemí a hračky mizí z polic obchoďáků po celém světě. Hasbro úspěšně oživilo prodej svých hraček zejména seriály Beast Wars a Beast Machines. Na scénu v nich nově přicházejí roboti, kteří jsou schopni se přeměnit do realistické zvířecí podoby a stejně jako Autoboti a Decepticoni spolu bojují, jen pod jinými názvy - Maximalové a Predaconi. Díky vtipně pojatým scénám a originálnímu nápadu mají dodnes tito odlišní Transformeři své věrné fanoušky.

Transformers

Velký krok do neznáma podstoupily tyto hračky, když se rozhodly zaútočit na plátna kin po boku živých herců. I ti největší skeptici však musí uznat, že to byl krok správným směrem. Tři díly, pojednávající stejně jako v seriálech o boji Autobotů proti Decepticonům, jsou nabyté vizuálními efekty, dojemnými scénami, akčními kousky, poutavými příběhy a výbornými herci.

Transformers

Příběhy Transformerů můžete denně prožívat například na stanicích Minimax či Megamax. Zejména pokud potřebujete zabavit své malé ratolesti, Transformeři jsou ideální volbou. Hasbro se totiž rozhodlo myslet i na ty nejmenší a připravilo pro ně v roce 2011 speciální seriál s názvem Transformers: Rescue Bots (Roboti záchranáři), který v současné době vysílá stanice Minimax. Roboti záchranáři je skupina Transformerů, zachraňující lidi z různých nebezpečných situací. Pokud zrovna nepatříte k těm nejmenším, ale přesto jsou Transformeři vaší vášní, potěší vás seriál Transformers Armada, který vysílá stanice Megamax. Ten vznikl v roce 2002 spoluprací Hasbra a Takary. Je o válce Autobotů a Decepticonů na planetě Cybertron, započaté kvůli rase malých transformerů s názvem Miniconi, kteří dokáží přidávat zvláštní schopnosti jiným Transformerům či je posílit. Boj se následně přesouvá i na planetu Zemi a napětí tomuto boji rozhodně nechybí.

Reklama