Policie zatkla ve středu večer dva podezřelé muže v souvislosti s páteční tragédií na železniční trati ve Studénce na Novojičínsku, kde se na projíždějící vlak zřítil most.

K případu zatím nechtějí kriminalisté poskytovat žádné informace, a ani neprozradili, zda si oba zadržení už vyslechli obvinění.

Jedná se nejspíše o zaměstnance některé z firem, které pracovaly na opravě mostu nad tratí. Železniční nehodu vyšetřovala policie jako obecné ohrožení a případní viníci si mohou za mřížemi odsedět až deset let.

K nehodě, která je považována za nejtragičtější za posledních 15 let, došlo 8. srpna dopoledne. Silniční most nad tratí, na kterém probíhala rekonstrukce, se zřítil na koleje, kudy zrovna projížděl vlak EuroCity Comenius z Krakova do Prahy. Srážka si vyžádala sedm mrtvých a na sedm desítek zraněných. 17 cestujících stále zůstává v nemocnici.

Horký brambor
Co bylo příčinou neštěstí a kdo ho zavinil? Poslední závěry vyšetřovatelů uvádějí: Na vině byla statika. České dráhy krátce po neštěstí označily za viníka společnost ODS – Dopravní stavby Ostrava, která most stavěla.

Dráhy tvrdí, že je vůbec neinformovala o probíhajících stavebních pracích, takže jim neměly možnost přizpůsobit provoz na trati.

Projektant zříceného mostu ovšem zas tvrdí: Dráhy nechtěly o snížení rychlosti ani slyšet.

Reklama