Jak to dopadá, když babička i dědeček podléhají stejné vášni - totiž jídlu? Čtenářka Alminka o tom ví své - někdy jsou to chvíle veselé, jindy mírně trapné...


Nešvary mého dědečka a babičky spočívají v tom, že si hrozně rádi schovávají zuby. Ale jak rádi! Ti to berou skoro už jako sport. Vždy, když mají něco dobrého k snědku, co by jim ten druhý snědl, tak se nebojí tomu druhému „malinko" schovat nástroj ke kousání-protézu. A jak dobré jídlo snědí, tak tomu druhému ty zuby zase vrátí. A ten druhý má smůlu, protože mu to „sežral" ten první. Tento nešvar si oblíbila hlavně moje babička.

Jednou se stala s tímto nešvarem taková vtipná historka.

Donesli jsme babičce a dědečkovi dortík, protože měli výročí, jenomže jsme asi měli upéct ještě jeden, aby byly minimálně dva. Už jsme viděli, jak se na ten dortík chystají, oba dva. Jak se na dortík dodívali a doslintali, tak se najednou o hůlčičce rozběhli „rozbelhali" do koupelny, div se nepoprali. Zpočátku jsme nevěděli, co chtějí udělat, tak jsme se postavili ke koupelně a pozorovali je. První do koupelny doběhla babička, vzala svoje zuby a strčila si je do pusy. Než se tam chudák dobelhal dědeček, tak jeho zuby byly schované a babička už se chtěla pustit do dortíku, ale. . . dědeček je taky čipera a hned schoval babičce brýle, když nemá on zuby, tak aby ona neměla zase brýle. Babička je bez brýlí úplně slepá, takže měla holt taky smůlu. Takže nemohla dort ani babička, ani dědeček. Takže babička chtěla vrátiti dědečkovi zuby, pod tou záminkou, že jí vrátí brýle. Souhlasil, ale musela mu dát zuby jako první. Tak se babička vydala najít zuby, docela to trvalo, protože zapomněla, kde je schovala. Nemohla je vůbec najít, tak jsme se do hledání zapojili všichni. Jejich pes se mi zdál nějaký až moc zalezlý v boudičce, tak jsem se koukla, co to žvýká a co myslíte, že žvýkal? Dědečkovy zuby! Než se nám podařilo mu ty zuby vytrhnout z „tlamy", tak byly celý rozkousaný a zničený. Dědeček to značně oplakal, ale babičce brýle dal. Nakonec se o dort podělili-babička dědečkovi půjčila svoje zuby a bylo vymalováno. Pochutnávali si oba. Potom se vypravili pro zuby nové, tak uvidíme, jak dlouho vydrží. :-) Tak tím nás vždycky rozesmějí nejlépe.

A nejvíc mě vytočili-jak jinak než zase-jejich zuby.

Když jsem ještě nebyla vdaná, teprve jsem chodila s mým, teď už dnešním manželem, tak mě babička a dědeček přemluvili, aby se naše třetí schůzka konala i za jejich účasti. Řekla jsem si, že by to třeba nebylo tak špatné a souhlasila jsem, ale poučila jsem je, aby se ho na nic nevyptávali a aby se orientovali spíš na téma práce, počasí, dění ve světě, atd. Prarodiče souhlasili a už se těšili na schůzku. Přítele jsem raději upozornila, že tam budou.

V osudný den jsme se chystali na tu večeři a později jsme šli do krásné restaurace. Přišli jsme tam a prarodiče už tam byli. Proběhlo krátké seznámení a usadili jsme se a povídali jsme si. Můžu babičku a dědečka absolutně pochválit za výběr témat-udělali to přesně tak, jak jsem jim domluvila. Nejvíc teda mluvila babička a dědeček jen poslouchal a někdy i přisvědčil.

Šlo to jako po másle, teda dokud nepřinesli jídlo. Babička se dala do dlabání, dědeček ale nikoliv. Tázavě jsem se na něho podívala, ale nechtěla jsem nic říkat - třeba jenom neměl zatím hlad, pomyslela jsem si. Uprostřed večeře ale drbl do babičky a zařval po CELÉ restauraci: „Babko, půůůjčíš mi prosím tvoje zubíííí, já je asi zapomněl doma!" Babička mu je ochotně podala se slovy: „Na, tady je máš dědku, ale ať mi je moc nezašpiníš!" zařvala po CELÉ restauraci. Myslela jsem, že se propadnu. A na tohleto se musel dívat i můj přítel. Celá restaurace se na nás se zájmem dívala a já se bála, že mi přítel po tomhletom uteče. Naštěstí je odolný a neutekl. Po nějaké době jsme se vzali a na tuto vzpomínku se teď díváme spíše jako na humornou, ale v té chvíli jsem byla na moje prarodiče opravdu naštvaná!

Zdraví a pěkný praden přeje,
Alminka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Dnešní téma: Prarodiče

Pište mi své historky a příhody s dědečky a babičkami. Zajímá mě...

  • ... kdy vás prarodiče nejvíc vytočili.
  • ... kdy vás prarodiče nevíc rozesmáli.
  • ... kdy vás prarodiče nejvíc dojali.
  • ... nešvary svých prarodičů.

To vše čekám na redakčním e-mailu!

Reklama