5bfd1856811f8obrazek.png
Zima může mít na naši pleť a rty neblahý vliv. Chladné počasí, mrazivý vítr a suchý vzduch uvnitř kanceláře nebo domova, to vše se může nehezky podepsat na tom, jak bude vaše tvář vypadat. A rty jsou tomu všemu obzvláště často vystaveny. Jsou tím posledním, co při odchodu zakrýváme a před podzimními a zimními teplotami chráníme.
Naše rty se vysychají desetkrát rychleji než ostatní kůže na obličeji, takže je opravdu důležité používat extra ochranu. Kůže na rtech je velmi tenká, citlivější, nemá na sobě žádné žlázy a žádné vlasové pokrytí, které chrání rty před krutým počasím. Krásné rtíky symbolizují nejen naši krásu, ale také jsou vizitkou zdravého vzhledu. Pěkně vypadající rty posilují naši sebedůvěru, zatímco suché, popraskané rty na atraktivitě rychle ztrácí.

A proto udržujme rty hladké a krásné po celý rok, ale hlavně po celou zimu! Co tedy dělat a co naopak nedělat?
bal1.jpg

  • ANO! Mazejte si rty. Pořád. Použijte balzám na rty, který je mastný a hutný. To zablokuje vlhkost a pomůže léčit praskliny a trhlinky v kůži. Ideální jsou balzámy obsahující vazelínu, esenciální oleje nebo glycerin. Další důležitou složkou je opalovací krém a balzámy s SPF, bez nichž na horách neudělejte ani ránu.
  • ANO! Každou prasklinku na rtech ošetřete hned. Nečekejte, že se sama zahojí. Raději fofrem aplikujte balzám.
  • ANO! Kupujte kvalitní balzámy. Vždy zvažujte dlouhodobý účinek, extra hydratační sílu, přírodní ingredience a SPF sluneční ochranu. Vhodné ingredience jsou: jojobový olej, vitamin E, glycerol, vitamin A a D, kokosový olej, včelí vosk, bambucké máslo, mandlový olej nebo třeba aloe vera.
  • ANO! Nezapomínejte nanést velkou vrstvu balzámu na noc.
  • ANO! Pijte, pijte a zase pijte.
  • NE! Stop olizování rtů. Když jsou vaše rty suché, je přirozené, že je chceme navlhčit tak, že si je olízneme. To má však opačný účinek. Sliny rty vysušují, a navíc enzymy, které jsou ve slinách, jsou určeny k trávení jídla, pusu dráždí.
  • NE! Vyvarujte se balzámům na rty obsahujících kafr, eukalypt a mentol. Tyto látky skutečně vysušují rty a zhoršují jejich stav.
    NE! V zimních měsících se vyhýbejte hrubým peelingům a kartáčkování rtů. Místo toho použijte mastný balzám, který bude uklidňující (třeba s heřmánkem nebo měsíčkem) a pomůže vám rty uzdravit.
  • NE! Doporučuje se vyhýbat se v zimní sezoně rtěnkám. Místo toho použijte hydratační balzám na rty s barevným odstínem. Pokud se bez tohoto zkrášlovadla neobejdete, aplikujte na ně nejprve ochranný balzám a po té teprve rtěnku.

bal2.jpg
Mohlo by vás také zajímat:

Reklama