Ještě do nedávna bychom si o takové vymoženosti mohli nechat jenom zdát. Krb v bytě bez komína, kdo to kdy slyšel? Dnes už to zdaleka není utopie a vy můžete koukat do hořícího ohně třeba v paneláku. Nevěříte?

krb

Někdo kouká na televizi, jiný do akvária, dalšího fascinuje oheň. Televizi jsem zavrhla už dávno, období akvaristické už mám také za sebou, ale oheň by se mi líbil. Nebojte se, nejsem žádný pyroman, ale klidně se vám přiznám, že mě pohled do ohně uklidňuje. Mihotavý plamen dodá místnosti příjemné teplo, útulnost a  venkovskou pohodu.

Už jsem si na něj zvykla na chalupě a v Praze mi docela chybí. Před časem jsme se s přítelem jen tak hypoteticky bavili o případném umístění krbu v pražském bytě. Technicky by to snad takový problém nebyl, bydlíme v patře pod střechou, takže postavit komín by za jistých okolností šlo. Ale má to jeden háček. Spíš obrovský hák. Byt mi neříká pane. Tak jsem tu myšlenku krbu pustila z hlavy.

Pak mi poslal mail s odkazem na článek, kde psali o krbech do domácností bez komínu. To bude nějaká „blbost“, řekla jsem si. Virtuální oheň, nebo bakelitová polena prozářená elektrickým světlem. Přece neexistuje oheň bez kouře!

Prý ano. V článku nás ubezpečovali, že jde o opravdový oheň, který ale nekouří, nepáchne a nevypouští zplodiny. O plamen se postará hořlavá tekutina, nebo gel. Krb můžeme mít v několika rozměrech a barevných variantách. Dá se pověsit na zeď, do rohu nebo postavit na zem. Dokonce existuje i stolní minikrb. (na obrázku dole)

Na fotkách to zase tak špatně nevypadá, co říkáte?

krb

krb

stolní

Mám si ten zázračný krbík pořídit, nebo se napřed na vlastní oči přesvědčit, jestli to není „šidítko“ pro snoby, co nevědí, co by?

Zdroj: www.dekor-styl.cz