5cefa785b3839obrazek.png
5cefa720b9e6dobrazek.pngAť už jste přirozeně blond nebo si vlasy necháváte pravidelně barvit, mějte na paměti, že tato barva vyžaduje mnohem větší péči než tmavší odstíny. Zejména u odbarvování – zesvětlování – dostávají vlasy pořádně zabrat. Dochází tak k odstraňování melaninových pigmentů z vlasů. Ty se pak stávají citlivějšími, poréznějšími, ztrácejí lesk, třepí se, a proto je potřebné o ně pečovat intenzivněji.

„Pokud vás trápí suché vlasy je potřeba se zaměřit na jejich hydrataci a výživu. Blond odstíny si často žádají berličku ve formě chemického zásahu. Dopřejte tedy na oplátku svým vlasům hýčkání vlasovou péčí. Kvalitní šampon, a hlavně maska je v tomto případě nutností. Odměnou vám budou blond vlasy plné života a pohybu,“ radí kadeřník a jednatel obchodu s profesionálními kadeřnickými potřebami Svět kadeřnictví Tomáš Prášek.

Krásu barvy svých vlasů můžete udržovat s pomocí produktů, které vaše vlasy nezatíží, ale přesto jim dodají svůdný lesk. Produkty s lehkou texturou a s velkým množstvím hydratačních látek zabraňují tomu, aby se záře vašich blond vlasů zhroutila v šedivou (nebo žlutou) nudu. Speciální pečující produkty pro blond vlasy obsahují také ingredience, které absorbují vápník a hořčík obsažený ve vodě z kohoutku. Díky tomu budou vaše vlasy přirozeně lesklé. Možná budete chtít zajít ještě dál: Přidáte-li do vlasů zlaté a stříbrné pigmenty, zvýrazníte jejich barvu a rozehrajete je přitažlivými světelnými odlesky.

„Myslete na to, že čím zdravější vlasy budete mít v případě blond odstínu tím lépe blond odstín udržíte. Z toho důvodu je potřeba regenerovat, regenerovat a regenerovat,“ dodává Tomáš Prášek.
5cefa805df984obrazek.png

Aby blond zůstala blond

Pokud toužíte po krásných blond vlasech, tak o své vlasy pečujte s velkým respektem. Šampon, péče, maska, ochrana před foukáním a na závěr zkrášlující krém, olej či balzám by měl být samozřejmostí. Ano to je naprostý základ pro skvělý předpoklad vaší blond barvy.
5cefa8d694da0obrazek.png

Šampon na blond vlasy
Zapomeňte na levné obyčejné šampony, raději se o té nejlepší péči poraďte se svým kadeřníkem, který zná vaše vlasy jako své boty. „Pro krásnou studenější blond barvu můžete použijte tónovací šampon a masku, která obsahuje fialový pigment, který neutralizuje žlutý nádech ve vlasech. V případě, že chcete pouze lehce tónovat, tak použijte a opláchněte. Pokud chcete výraznější výsledek, tak nechte působit na vlasech několik minut. Uvidíte, že z výsledku budete nadšení,“ dodává Tomáš.
5cefa878340f3obrazek.png

Nezapomínejte na kondicionér a masku
Bez těchto produktů ani ránu. Kondicionér nebo hutnější masku používejte při každém mytí vlasů. Uzavírají kutikulu a uzamykají vlhkost uvnitř a na povrchu zanechávají vlasy hladké a jemné.
5cefac4570935obrazek.png

Extra péče alespoň dvakrát týdně

Vedle klasické péče v podobě šamponu a masky, nezapomínejte ani na pořádnou hloubkovou péči. Velkým hitem jsou teď masky, které aplikujete na suché vlasy a necháte na hlavě působit přes noc.5cefade4e158eobrazek.png

Ochrana před UV zářením
Sluneční paprsky ovlivňují nejen pokožku, ale i vlasy. Jednak je vysušují, ty pak ztrácí lesk a pružnost a také ovlivňují barvu. Najděte si lehký vlasový sprej s obsahem UV filtrů, který nezatíží výsledný účes, ale ochrání kštici před nechtěnými účinky. Může to být olej, lesk na vlasy nebo třeba speciální vlasová vůně s UV ochranou.
5cefae7fdf385obrazek.png

A co víc?
5cefa9f55afceobrazek.png

Nezapomínejte ani na pravidelné návštěvy kadeřníka a zastřihávání konečků. Díky profesionální péči budou vlasy zářit a udrží si váš vysněný blond odstín co nejdéle.

Také si přečtěte:

Reklama