shutterstock-619151192.jpg

Foto: Shutterstock

Dermatoložka Dr. Geetika Mittal nedávno napsala na svůj Instagram: „Klíčem k čisté pleti je její uzdravení zevnitř i zvenčí.“ Dále zmínila pět potravin, které bychom měli konzumovat, aby byla naše pleť zdravá a zářivá.
 
Avokádo
Avokádo je bohaté na omega-3 mastné kyseliny a pomáhá udržovat pokožku hydratovanou. Také bojuje proti zánětu, který je spojen s akné. O blahodárných účincích avokáda na pleť ví dobře i Victoria Beckham, která na něj nedá dopustit a denně ho zařazuje do svého jídelníčku.
 
Pomeranč
Všichni víme, že vitamin C má při lokálním užití silné účinky. Chcete z tohoto zázraku vytěžit více? Začněte konzumovat pomeranče nebo jiné potraviny bohaté na vitamin C. Pomáhají odstraňovat toxiny z těla.
 
Rajče
Rajčata pomáhají při hojení jizev, hyperpigmentaci a léčbě akné. Také snižují výrazně jeho výskyt. Jsou totiž bohaté na vitaminy A, C a K. Jelikož jsou obohaceny o karotenoidy, jako je alfa-beta karoten, lutein a lykopen, působí jako přírodní adstringens (léčivo nebo rostlinná droga se stahujícími účinky; pozn. redakce) a zmenšují velikost pórů.
 
Špenát
Špenát má řadu výhod nejen pro naše tělo, ale také pro pokožku. Je bohatý na chlorofyl. Ten pomáhá při čištění střev a uvolňování toxinů z krve.
 
Ořechy
Ořechy mají dobré tuky, které pomáhají udržovat pokožku napnutou, zářící a zdravou. Vysoký obsah selenu a vitaminu E pomáhá uklidňovat pokožku a zbavit ji nečistot.

ZDROJ: Dr. Geetika Mittal

Reklama