Hanka je se svým přítelem ve vztahu už téměř deset let a na vdavky pomýšlela už mockrát. Za celou dobu vztahu ale žádost o ruku nepřišla. Až v posledním roce na to myslela častěji a občas naznačila, že už by možná mohl nastat ten správný čas. 

„Vždycky jsem si říkala, že je můj přítel ten pravý a jiného nechci, proto jsem si byla jistá, že bych si ho chtěla vzít. V poslední době začal být trochu tajemný a já doufala, že vím proč. Jednou jsem byla doma sama, nedala mi to a začala jsem pátrat. Nebylo to ani tak těžké a po asi 15 minutách jsem našla krabičku. Po otevření na mě vykoukl prstýnek s nádherným diamantem. Když jsem ho viděla, radostí jsem skočila do vzduchu a úplně jsem se dojala. Rychle jsem se ale uklidnila, vše uklidila tak, jak bylo a čekala, kdy to přijde. Moc jsem se těšila,” popisuje Hanka.

63ca6f0841b5dobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Byla opravdu trpělivá a dokonce přestala tak okatě naznačovat, protože si myslela, že už nemusí. Uběhl měsíc, druhý i třetí a nic. Už jí to přišlo zvláštní, tak opět navštívila tajné místo v šuplíku a prstýnek nikde. 

„Sice se mi zdálo, že partner čeká s žádostí moc dlouho, ale říkala jsem si, že k tomu má asi nějaký důvod. Pak přišla rána, když jsem se sešla na kávu s mojí nejlepší kamarádkou, kterou znám od dětství. Zahlédla jsem na její ruce prstýnek. Pak jsem na něj zaostřila víc a rozbušilo se mi srdce. Vždyť prstýnek vypadá úplně stejně jako ten, které jsem viděla v krabičce a měl být pro mě! Byla jsem zmatená, tak jsem jí ho pochválila a zeptala se, odkud ho má. Řekla, že od rodičů,” krčí rameny Hanka.

„Z kávy jsem se rychle vypařila a na hodinu se zamkla v pokoji. Přemýšlela jsem. Co mám dělat? Byl to opravdu ten prstýnek? Říkala jsem si, kolik je asi tak totožných prstýnků se stejným diamantem? Čím dál tím víc mi do sebe všechno zapadalo. Přítel se s kamarádkou zná, občas se i vídají, ale to přece nemůže být pravda. V hlavě jsem si vytvořila asi pět různých scénářů, jak to vše může být a nevěděla jsem, co mám dělat. Mám se zeptat přítele? Nebo se bojím a nechci to vědět?,” ptá se sama sebe Hanka.

„Jsem zbabělá a nic jsem neudělala, a dál dělám, že nic. Vůbec nevím, co si myslet. Bojím se vlastně na cokoliv zeptat. Jeho, i jí,” zakončuje Hanka.

Zdroj: respondentka Hanka

Čtěte také: