Diana Spencer byla bez pochyby jednou z nejzajímavějších a také nejoblíbenějších osobností, už jen proto, že byla filantropkou, humanitární pracovnicí a zarytou podporovatelkou charitativních akcí po celém světě, a proto si přečtěte o jejím životě před vstupem do slavné anglické rodiny.

6315ea06beaecobrazek.png
Foto: Profimedia

Toužila se stát baletkou
Už od dětství si přála být slavnou baletkou a možná by se jí i stala, kdyby nevyrostla do takové výšky. I přesto, že byla vysoká, nikdy neztratila vášeň k tomuto tanci.

Princ Charles nejdříve randil s její sestrou
Princ Charles se v roce 1977 krátce scházel s Dianinou starší sestrou Sarah. V té době bylo Charlesovi 28, Sarah 22 a Dianě 16 let.

Vybrala si snubní prsten z katalogu
Diana vždy vybočovala a dělala věci jinak, než bylo v královské rodině tradiční. Snubní prsten jí nebyl vyroben na zakázku, nýbrž si ho vybrala z katalogu. Mohl si ho tedy koupit kdokoliv. Nyní patří Kate Middleton, vévodkyni z Cambridge. 

6315eb684fe5fobrazek.png
Foto: Profimedia


Jejím oblíbeným dezertem už od dětství byl chlebovo-máslový pudink.
Britský dezert s rozinkami, to měla prý moc ráda. Potvrdil to Darren McGrady, královský kuchař.

Přátelila se s mnoha slavnými lidmi
Diana měla hektický život a také spoustu povinností. Byla oblíbená širokou veřejností, ale i mnoha slavnými osobnostmi. Díky tomu mezi její přátele patřili Freddie Mercury, Elton John, Michael Jackson a další.

Byla první ženou v královské rodině, která rodila ve zdravotnickém zařízení
Královské děti byly porozeny vždy doma. Diana se ale rozhodla porušit staré tradice a rodila v nemocnici. Princ William tedy drží toto prvenství a je prvním dítětem královské rodiny, které přišlo na svět v porodnici. Bylo to v červnu roku 1982.

6315e9fa81ef8obrazek.png
Foto: Profimedia

Diany nejoblíbenější barva byla růžová
Uvádí se, že Diana měla nejraději růžovou barvu, proto ji tak často nosila.

Pracovala jako chůva
Ještě před tím, než se stala princeznou z Walesu, pracovala jako chůva a měla za to něco málo přes 4 libry za hodinu. Paní, která ji najala na hlídání, o ní řekla, že je to plaché děvče s velkým srdcem.

Byla lidská
Neuvěřitelné uznání se jí dostalo ve chvíli, kdy se nebála podat ruku HIV pozitivním lidem bez rukavice.

6315ea192d4f0obrazek.png
Foto: Profimedia

Zdroj: Brighside, iPrima, Harperbazzar

Čtěte také:

Reklama