Když odcházela na mateřskou dovolenou, slíbila v práci, že se do roka vrátí. A neříkala to jen tak. Sama se zpět k povinnostem těšila, protože měla své zaměstnání ráda. Navíc práci potřebovala, protože to byla ona, kdo finančně táhl rodinu. A tak, když byl její dceři Anetce necelý rok, začala se poohlížet po chůvě. Vybírala tak dlouho, až našla, co hledala. Marcelu, sympatickou slečnu s pedagogickým vzděláním a spoustou odborných kurzů, která to s dětmi skvěle uměla. Od začátku věděla, že její maličká bude v těch nejlepších rukách. A nemýlila se.

„Anetka zpočátku při mém ranním odchodu vždy plakala. Ale postupně si na Marcelu zvykla natolik, že ji vítala širokým úsměvem, zatímco mně už pomalu ani nezamávala na rozloučenou. Rovnou svou společnici táhla k hračkám. Přišlo mi to líto, ale snažila jsem se vše brát s rezervou. Jenže propast mezi mou dcerou a mnou se dál prohlubovala,“ připouští Alena, která kvůli pracovním povinnostem chodila z práce čím dál později. Občas už Anetku dokonce ani nezastihla vzhůru.
5bdc3b7529c5bobrazek.jpg
Dopadlo to tak, že holčička začala být na své chůvě doslova závislá. „Hrozně brečí pokaždé, když se musí s Marcelou rozloučit. Mě odstrkuje. Až když chůva odejde, vezme Anet na milost mě. Dokonce už jí párkrát řekla i mami! Marcela ji sice hned opravila, ale stejně to člověka hrozně zamrzí. A tak jsem postupem času začala naši chůvu z duše nenávidět. Ne že by ona za něco mohla, je to absolutní profík. Přesto na ní ale strašně žárlím. Nejraději bych jí každé ráno zabouchla dveře před nosem a zůstala s malou doma sama. Jenže to prostě nejde,“ trápí se Alena.

Napadly ji už i scénáře, že by s dcerou zůstal doma její manžel, tedy tatínek. Na toho by tolik nežárlila. Ten však o rodičovské dovolené nechce ani slyšet. „Nikdy nebyl zrovna tatínkovský typ. Ne že by ji neměl rád, ale prostě na starání se o děti není,“ krčí rameny zkroušená maminka s tím, že už se jí v hlavě zrodil jiný nápad. Co nejdříve znovu otěhotnět, zůstat doma a přízeň dcery si opět získat. Od druhého dítěte bude muset také brzy do práce. Ale když do té doby stihne něco našetřit, a zapojí víc svého muže, už rozhodně znovu nenastoupí na plný úvazek.

Čtěte také: