Příští týden je první letní den a spolu s ním vám přinášíme pět zajímavých témat. A také se dovíte, co je nového v redakci.

Je tu opět čtvrtek a s tím pravidelná dávka drbů z redakce.

Věruška z obchodního udala své děti rodičům a všechny společně odvezla do Uher do termálních koupelí. Po čtyřech letech je tak poprvé týden sama se svým partnerem. Vzala si na to dovolenou. Upřímnou soustrast, Vašku! To musí být peklo! Snad najde Věruška čas na to uvařit ti něco dobrého, abys měl sílu.

Lucka, hvězda posledních dvou čtvrtků, minulý týden doma vytrhala kabely od počítače ze zdi a vypnula elektřinu. Její muž si tak nemohl přečíst o divokých jízdách, které Lucie plánovala cestou vlakem. A včera, když přicházela na poradu, všem říkala: „Kdybych něco říkala, kopněte do mě.“ A pak celou poradu seděla s rukama v klíně a soustředěně opakovala: „Dnes mne nedostane!“

Oproti tomu Klárka Wimmerová dnes dopoledne neváhala a u příležitosti Světového dne větrů pronesla vtip. Tedy vtip, spíše takové tajné přání.

Chlapík jde po ulici a vidí zcela neznámou dívku v modrých šatech typu selka.

„Slečno, máte ráda vítr?“ ptá se.
„A proč?“ zeptá se ona.
„...že bych vám ho tam fouknul…“

Hned jak to dořekla, Klárce z hlavy vyrostly růžky a v očích jí vzplály rošťácké plamínky. A podobně na tom byly i ostatní členky redakce, které se tomu vtipu smály, až se za bříška popadaly.

A také Saša se nám včera vybarvila. Na ulici ji německy oslovil člověk v Tyrolském kroji následující větou: „Alte Dame, kann ich Sie etwas fragen?“

Vyděšená Saša se vzmohla jen na odpověď : „Ich spreche only po růsky…“ Více se dočtete příští týden v jejím článku.

A nakonec jsem si nechal nešťastníka Jakuba. Nejdříve přišel s tím, že mu omrzly prsty na ruce. A že se bál do nich klepnout, aby nedopadl jako Terminátor ve dvojce zalitý tekutým dusíkem. Vysvětlil to tím, že při čerpání LPG do nádrže svého auta špatně zasunul hadici do hrdla nádrže a podchlazený stlačený plyn mu olízl dva prsty.  Doteď je prý necítí…

Možná i to vysvětluje, proč tvrdil, že Precedens byla velmi tvrdá metalová kapela, která ho nikdy nebavila.

Saša mu sice oponovala, že Precedens nebyla žádná metalová kapela, ale Kubu nezviklala. Ten si stál na svém a opakoval dokola: „Na mne je to moc tvrdý...“ a píchal se přitom špendlíkem do dvou prstů pravé ruky.

Tady přinášíme důkaz metalové tvrdosti skupiny Precedens.

Jinak účetní stále hubnou. Nyní aplikují žravou dietu. Prý chtějí tělo vystrašit přebytkem jídla, aby si přestalo ukládat na horší časy. Zatím je to tělu jedno, ale kdo si počká, ten se prý dočká.

A na obchodním? Tam se kují pikle, prostě hanba mluvit!

A já? Jsem ztracen. Přišlo léto a tolik krásných žen obnažilo nejen svá lýtka, že musím po ulicích chodit s hlavou skloněnou, nebo zabořenou do knihy. A do metra na jezdící schody pro jistotu vůbec nelezu. Kdysi jsem se ptal dědečka mého kamaráda, kterému bylo krátce devadesát, kdy ho tohle trápení se touhami přešlo? Podíval se na mne vědoucným pohledem namíchaným se smutkem a mlčel. Měl jsem za to, že si to nepamatuje. Týden na to šel na pivo, za barákem se převlékl do svátečních šatů a odjel do Františkových lázní korzovat po promenádě. Dva roky říkal babičce, že jde na tři piva, a dával si jen dvě, aby ušetřil na tenhle výlet. Takže asi také nemám naději.


A co nás čeká příští týden na našem magazínu?

  • V pondělí 17. června Lucie Paličková zavelí k posílání příspěvků na téma: Po čem jste jako dítě toužila a  nikdy nedostala? Hračku, zvířátko, pochvalu?
  • V úterý 18. června se Saša Stušková zeptá: Kam byste nás pozvala ve svém okolí. Je čas výletů, blíží se prázdniny, tak nás pozvěte do vašeho kraje a dejte nám pár tipů.
  • Ve středu 19. června Dana Haklová otevře téma: Jak se připravujete na opalování. A vůbec jak se na tenhle fenomén „ničení“ se kůže díváte.
  • Ve čtvrtek 20. června vám Lucie Paličková umožní pochválit svého muže v tématu: V čem je vám partner oporou?
  • A v pátek 21. června Jakub Kočí bude v předprázdninové době zkoumat  vaše názory na děti a jejich pobyt u počítače a internetu v jejich volném čase. Omezujete své děti, zakazujete, nebo jste zcela benevolentní?

Věřím, že se vám alespoň některá témata zamlouvají. A že k nim přispějete na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Přeji krásný sluneční den!

Reklama