Dnešní moderní doba je velmi uspěchaná. A tak není divu, že se na trhu objevují různí domácí pomocníci usnadňující práci, čas i peníze.
Jedním z takových pomocníků je OPÉKAČ TOPINEK neboli TOPINKOVAČ alias TOASTER. Je jedno, jak TO nazvete.

Známe z amerických filmů či televizních reklam.
Rodina se schází pohromadě u snídaně u velkého stolu, na kterém stojí džbánek čerstvého džusu, lahev mléka, máslo, nutella či džem a kuchyní se line vůně čerstvých toastů z opékače. Není nic příjemnějšího při ranním vstávání než vůně čerstvého křupavého pečiva.

Pro měkoučký chléb a teplé křupavé pečivo již dávno nemusíme běhat do obchodu. V topinkovači si můžeme nejen opéct, ale i rozmrazit, a to nejen chléb, ale i pečivo.
Existuje totiž několik druhů opékačů od různých výrobců, jako jsou např. Phillips, Moulinex, Braun, Eta či další…
Základní účel topinkovače je znám a netřeba ho popisovat.   
Další rozšířenou variantou jsou opékače s různými programy a funkcemi, o nichž je třeba se zmínit.

Tak např. si můžeme toast opéct buď z jedné strany, nebo po obou stranách.
Můžeme si též naprogramovat dobu opékání, či kdy se má přístroj automaticky zapnout. Další funkce dokáže toast uchovat krásně teplý a křupavý. Další funkcí je termostat, který promění topinkovač v rozmrazovač.
Nespotřebovaný chléb či jiné pečivo už nemusí končit v popelnici, v lepším případě u slepic či králíků (kdo je chová). Ovšem dobrá hospodyňka použije zbytky na strouhanku. Plátky chleba a pečivo můžeme také uchovat v mrazáku na horší časy.
K běžné výbavě těchto topinkovačů pak patří různé krytky, nástavce pro rozpékání, vyjímatelná zásuvka na drobky, zvedače a pružiny pro lepší vysunutí topinek.
Všechny přístroje jsou vyrobeny z tepelně odolných vnějších plášťů, většinou o příkonu 700 W-1000 W a se zárukou 24 měsíců.

Neznám nic lepšího, než začít den dobrou snídaní. Pochutnat si na teplém, křupavém pečivu s máslem a marmeládou, či křupavých toastech s nuttelou… Ale samozřejmě každý si může vybrat podle svého, jak si toasty obložit.

Jinou variantou toasterů jsou zapékací TOASTOVAČE- SENDVIČOVAČE.
Opékací plochy jsou z nepřilnavých materiálů, většinou z teflonu, aby se připečená potravina (především sýr a kečup), která vlivem velké teploty občas vyteče, dala snadno odstranit. Toastovače se vyrábí se světelnými signalizacemi potřebnými ke správnému provozu a pečicí plochy jsou buď čtvercového tvaru, nebo jsou rozděleny na 4 trojúhelníky.
Tyto zapékané toasty jsou velice oblíbené: jak teplé - jako lehčí večeře, ale i studené - třeba k snídani nebo ke svačině.
Můžeme si je udělat dle své chuti. Z bílého i tmavého toastového chleba a naplnit je můžeme také dle své libosti, např. sýrem, salámem, kuřecím masem, zeleninou, houbovou či masovou směsí, a doplnit nejlépe kečupem, který tomu dodá správnou chuť.

Dobrou chuť a vřele doporučuji.  

         
Reklama