Během těhotenství, i přes krémování mi popraskala kůže na všech obvyklých místech - prsa, boky, a hlavně břicho. Byla jsem opravdu extrémní případ, některé strie byly široké i víc než jeden centimetr, o délce nemluvě, píše čtenářka, která nechce být jmenována.

Jako dívka v pubertě jsem si užila hodně posměchu. Všechny moje spolužačky už byly značně vyvinuté a já stále „hruď po tatínkovi“. Říkali mi „oteklá niti“, „žehlící prkno s dírkou“ a podobně. (Zajímavé bylo, že spolužačku, jejíž vývoj se značně zpozdil a do jisté míry i zastavil kvůli dennodenním náročným tréninkům, nechali na pokoji...)

Nakonec jsem se s tím srovnala, za čas prsa narostla, i když jen tak decentně. Naučila jsem se být spokojená sama se sebou.

Po čase do mého života vstoupil ON, a pak přišly i děti. Neprve se na mém těle drasticky podepsala těhotenství, a dílo zkázy dokončila kojení. Během těhotenství, i přes krémování drahými či podle receptu od dermatoložky vyrobenými krémy, mi popraskala kůže na všech obvyklých místech - prsa, boky, a hlavně břicho. Byla jsem opravdu extrémní případ, některé strie byly široké i víc než jeden centimetr, o délce nemluvě. Trošičku se to po porodu stáhlo, ale jen trošičku.

Zůstala jsem zjizvená a s postavou, za kterou se stydím. V létě jsem nebyla na koupališti už pár let - jednak vodu moc nemusím, jednak jsem dosud neobjevila plavky, které by ty nejhorší jizvy alespoň částečně zakryly, abych nepřitahovala tolik pozornosti.

Většinou chodím oblékaná tak, aby nebylo poznat, nakolik je má postava zohyzdněná. Žádné hluboké výstřihy, vlastně vůbec žádné výstřihy, žádné krátké sukně.

V oblečení má postava vypadá celkem dobře. Problém je ale s ňadry. Stále kojím a ještě nějakou dobu kojit budu, takže jsem odkázána na podprsenky, v nichž se mi bude i na cestách dobře a pro okolí nenápadně kojit, ale prsa v nich nevypadají dle mých představ. Až dokojím, vím, že mi zase zůstanou povislá prsa.

Můj drahý je naštěstí rozumný a mou zohyzděnou postavu neřeší. Říká, že to k tomu patří. (Já vždy v duchu zuřím, neb nevím o nikom, kdo by měl tak hluboké, dlouhé a široké strie.) Ale kdo mi zaručí, že někdy, za pár let, nechytí můj milovaný druhou mízu a nepoohlédne se po mladší, krásnější, pevnější? Takové, která nemá postavu zničenou kvůli dětem?

Já rozhodně nelituji toho, že mám děti, jsem za ně vděčná, miluju je a vždy bych se rozhodla stejně. A to i s kojením, protože jsou to ty nejkrásnější chvilky, neintimnější sblížení s maličkým tvorečkem, chvilky, které, až dítko povyroste, se už nikdy nebudou opakovat.

Přesto je mi líto, že zrovna na mně si příroda tak zařádila. Asi si umím představit pocity, které prožívají ženy, které touží po plastice. Já bych také chtěla mít zase zpět své původní, nezjizvené tělo. Ale na plastickou operaci prsou bych asi nešla. Po prvním těhotenství jsem se snažila koupit si podprsenky, které by mi trošku zvedly sebevědomí. A mám to v plánu i teď.

Riskovat život, zdraví, komplikace kvůli krásnému dekoltu se mi nechce. Beztak bych ho kvůli jizvám nemohla ukazovat. Svou práci může udělat kvalitní podprsenka, a tohle je řešení pro mne. Jiné ať si to rozhodnou dle svého.

Milá čtenářko, respektuji, že nechcete uvést svůj nick, ale rozhodně není důvod ke studu. Jste přece mezi ženami, které řeší podobné problémy. Máte asi hodně „křehkou“ pokožku, ale časem jizvičky vyblednou a nebudou tak znatelné. Možná by pomohlo i laserové vyhlazení

Také se potýkáte se stejným problémem, milé ženy-in? Co byste této čtenářce poradily?

Napište nám buď pod tento článek, nebo přímo na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama