620cffd822f2ccl.jpg
Foto: Profimedia

O svém traumatickém zážitku a následcích se Linda Evangelista rozpovídala v novém čísle magazínu People. Přibližně před pěti lety podstoupila neinvazivní alternativu klasické liposukce a nechala si zmrazit tukové buňky. Jenže tato procedura zanechala její tělo zdeformované.

„Milovala jsem předvádět se na přehlídkovém mole. Teď se bojím, že potkám někoho, kdo mě zná. Nemůžu už takhle žít, v úkrytu a hanbě. Už nemůžu dál žít v téhle bolesti a jsem konečně ochotná o ní mluvit,“ řekla magazínu.

V průběhu tří měsíců po proceduře zmrazení tukových buněk začala Linda Evangelista pozorovat, že místa, která chtěla zeštíhlit, se jí naopak zvětšila a vyboulila. Konkrétně šlo o oblast brady, stehen a kolem podprsenky. Tato místa na jejím těle následně znecitlivěla.

Modelka si nejdříve myslela, že je něco špatně v jejím životním stylu. Začala proto držet diety a hodně cvičila. Jenže nic nezabíralo. Rozhodla se proto vyhledat odborníky, kteří u ní diagnostikovali paradoxní adipózní hyperplazii. Od lékařů se dozvěděla, že jde o vzácný vedlejší účinek podstoupené procedury, který postihuje méně než jedno procento pacientů. Tuková tkáň v takovém případě expanduje a ztloustne.

Linda Evangelista musela podstoupit operaci a po ní nosit osm týdnů kompresní prádlo a pásek pod bradou. Bohužel to ale modelce nepomohlo.

620cfff177304cl2.jpg
Foto: Shutterstock, modelka v roce 2011

Když se jí vybouleniny při chůzi odírají o kůži, může dojít až ke krvácení. Jsou totiž velmi tvrdé. Ovlivňují také její držení těla a samozřejmě i sebevědomí. „Nedívám se do zrcadla, protože nevypadám jako já,“ uvedla v rozhovoru. Změnila se prý nejen fyzicky, ale i psychicky a samu sebe vůbec nepoznává. Přesto doufá, že rozhovorem pro People dodá více odvahy nejen sama sobě, ale i ostatním lidem.

„Doufám, že se dokážu zbavit studu a pomoci dalším lidem, kteří jsou ve stejné situaci jako já. To je můj cíl,“ svěřila se. O tom, co se jí stalo, poprvé promluvila loni na svém Instagramu. Společnost, která jí proceduru provedla, zažalovala za újmu.

Zdroje: People, Instagram Lindy Evangelisty