Najít toho správného chlapa pro výchovu dítěte, je někdy svízelné. Své o tom ví čtenářka Vlaska. Její příběh rozhodně není veselý...

Měla jste také špatnou ruku při výběru životního partnera?

Touha po dětech mi nepřipravila šťastné manželství

Už jako mladé a svobodné holčině mi lékaři sdělily, že těžko budu mít moci vlastní děti. Tenkrát jsem ani pořádně nevěděla proč. Doktoři byli skoupý na slovo, hned tak něco neřekli a také před 40ti lety byli omezené zdravotní možnosti a zdravotnictví nebylo na takové úrovni, jako dnes.

Už svého prvního manžela jsem si brala pouze kvůli tomu, abychom si mohli dítě osvojit. Velmi jsem děti milovala a vždy jsem si přála minimálně 3.

Věděla jsem, že toto manželství dlouho nevydrží, pouze do doby, než dostaneme dítě.

Mého druhého manžela jsem si brala opět kvůli dětem. Měl 3 ve vlastní péči. Matka od nich odešla za jiným.
Mé nadšení, že budu obklopena dětmi a milujícím manželem, který bude šťastný a mě vděčný, že jsem se dala na jeho děti, brzy opadlo. Jeho chování mi brzy prozradilo, že nehledal manželku a matku, ale chůvu. Postarat se o děti, aby měli uvařeno, vypráno, vyžehleno... pro mě ale bylo samozřejmostí také:kam jdeš, s kým jdeš, kdy přijdeš... ale ouha, tohle přeci chůvě nepřisluší, do toho ji nic není! Na takovéhle starosti byla reakce manžela:starej se o svého synáčka. Jistě že tohle se jeho dětičkám líbilo, protože jemu bylo srdečně jedno, co dělají a kde jsou. Hádky byli téměř na dením pořádku, protože mi hlava stála nebrala, jak může být tak lhostejný a bezstarostný.

Byli to krušná léta, i odejít jsem od nich chtěla, ale to už by bylo zase na jiné téma. Dnes jsou děti dospělé, mají své rodiny, dokonce se i omluvili, jak se ke mě chovali.

Říká se konec dobrý, všechno dobré. V mém případě, kdybych to mohla vrátit, tak už bych do toho nešla. Holt jsem neměla šťastnou ruku a touha po dětech mě zastřela rozum při výběru partnera.

Vlastka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Jak vám děti ovlivnily život?

I když by se to nemuselo zdát jako problém, touha po dítěti je jednou z věcí, které mohou pár nejen stmelit, ale i rozdělit. A v neposlední řadě je důležité nalézt shodu i nad jejich množstvím. Dnešní téma je tedy jasné, budeme se bavit o počtu dětí.

Pište mi příspěvky...

  • ... jak mi děti změnily život.
  • ... kolik chci dětí a proč.
  • ... nechci děti.
  • ... jsem/nejsem spokojená s počtem svých dětí, protože...
  • ... partner chce jiný počet dětí než já.
  • ... našla jsem si partnera kvůli dětem.

Své příspěvky posílejte na...

Samozřejmě jeden příspěvek odměníme krásným dárkem, tentokrát to bude: ranní čaj PICKWICK Kouzlo Ovoce s příchutí broskve a jahody a k tomu ústní voda s fluoridem Odol3dent pro děti.

Reklama