Nejlepším kamarádem jí byl od dětství. Svěřovali si veškerá tajemství, drželi se nad vodou, když bylo třeba, společně se radovali z úspěchů. Jenže stačila jediná věta, aby Terezino (31) přátelství nadobro zkrachovalo.

„Ještě před měsícem bych dala ruku do ohně za to, že svého nejlepšího kamaráda Libora dokonale znám. Však se taky přátelíme přes dvacet let! Je to jediný člověk, kterému jsem se mohla kdykoli s čímkoli svěřit, požádat ho o pomoc. Zkrátka byli jsme jeden pro druhého takovým dokonalým parťákem pro zábavu i do nepohody. Jenže to je, bohužel, nenávratně pryč. Všechno zkazil! A já mu teď mám za zlé, že ten večer, kdy jsem se rozešla s přítelem, nemlčel,“ zlobí se Tereza.

love

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Když totiž po deseti letech ukončila svůj dlouho skomírající vztah, přišel Libor s nečekaným vyznáním. „Prý mě už dlouho miluje! Dokud jsem byla s Petrem, nechtěl věci komplikovat, ale teď podle něj nadešel ideální čas, aby mi svou lásku vyznal. Nevím, jak si to představoval. Že mu skočím kolem krku? Vždyť jsme jak bratr se sestrou, proboha! Nikdy jsem mu ani náznakem nedala najevo, že stojím o něco víc, tak co si myslel?“ kroutí hlavou Tereza, která je na něho teď naštvaná. Přišla totiž ve stejný den nejen o svého partnera, ale také o nejlepšího přítele.

„Už nikdy to nebude jako dřív, to je jasné. Libor je zklamaný, že k němu necítím to samé, co on ke mně, a nehodlám to s ním ani zkoušet. Já už se na něho zase nemůžu dívat s takovou důvěrou a navíc mě dostal do situace, kdy se cítím provinile. Nevím, jestli tohle kdy dokáže spravit čas. Spíše bych řekla, že svým hloupým pokusem jen zkazil tak skvělé přátelství. I když, teď si už ani nemůžu být jistá, kdy z jeho strany a obyčejné kamarádství přestalo jít,“ dodává Tereza, která se zařekla, že v přátelství mezi mužem a ženou už nikdy neuvěří.

Čtěte také: