kn1.jpg
Tip #1: Hana

Říká se, že prostřednictvím míry utrpení měříme pravost svého života. Kdo ví, jestli je to pravda. V knize Hana se dostáváme do dvou životů, které jsou po jedné tragické události navzájem pevně provázané. Příběh má skvěle vykreslenou dějovou linii i množství napínavých prvků. Autorce Alene Mornštajnovej se podařilo opravdu bravurně dílo - čtenář má v některých případech pocit, že se neponořuje do knižního příběhu, ale odvíjí se před ním film. Je zajímavé pozorovat, co všechno se za pohnutými životními osudy skrývá.
Pokud dáváte přednost knihám, které vykreslují tematiku druhé světové války z pohledu běžných lidí a jejich osudů, kniha Hana bude pro vás rozhodně správnou volbou. A Luxor slevový kód vám čerstvou porci čtenářských zážitků zaručí ještě výhodněji.

Tip #2: Baletky
Balet je nádherný tanec plný elegance a ladných pohybů. Co se však odehrává v mysli tanečnic a kým se stávají po vkročení do zákulisí? Autorka Miřenka Čechová nás v knize Baletky zavede do svých vlastních vzpomínek a ukáže nám, jak vypadá odvrácená strana baletu. Balet nás dokáže upřímně nadchnout, a zároveň vyděsit. Příběh nás zavede do života baletky, která je v útlém věku absolutním odborníkem na ničení vlastního těla. Děsivé i dojímavé zážitky jednoznačně knihu zařazují mezi ty, které si musíte přečíst.

Tip #3: Věci, na které nastal čas
Není pochyb, že běžný stereotyp zabíjí vášeň a v mnoha případech i lásku. Kniha Věci, na které nastal čas autorky Petry Soukupová nás zavede do životů Alice a Richarda, jejichž spojují dvě děti a život dokonale zaběhnutý v běžných kolejích. Jak moc se stereotyp přenáší do našich životů a jak ovlivňuje vnímání dětí? Tento příběh odhaluje mnohem více, než se může na první pohled zdát. Možná i vás překvapí, co všechno se ukrývá mezi řádky.
kn2.jpg
Tip #4: Karamelová džungle
Dnes jsme přesvědčeny, že život se dá naplánovat už před vysokou školou. Často se dostáváme do konfliktu s tím, že naše touhy a představy se začnou měnit. Už nejsme stejné, jako když si vybíráme své zaměření. Podle mnohých psychologů se člověk změní každých 10 let. Změní se naše sny, vize, touhy i očekávání. Na prahu třicítky však bývá náročné kompletně změnit svůj život a začít znovu.
To však rozhodně není případ Terezy, hlavní hrdinky knihy Karamelová džungle. Z klidného Osla zvedá spolu se svým manželem kotvy. Jejich novým domovem se stává Praha. Co všechno na nich čeká? To vám prozradí autorka Tereza Salto.

A bonus? Booktook sleva vám přinese tuto neobvyklou knihu plnou inspirativních myšlenek do vaší sbírky o něco výhodněji.

Tip #5: Teorie podivnosti
Ada se tak jako množství jiných žen snaží najít ten správný balanc mezi kariérou a osobním životem. Při pátrání po ztraceném synovi své kolegyně objevuje zákonitosti a souvislosti, které není schopna pojmenovat jinak, než teorie podivnosti. Najednou přichází na to, že běžné fungování světa se nedá pochopit jen rozumem - skrývá se v něm totiž mnohem víc, než si myslela. Co? To se dozvíte v knize Teorie podivnosti autorky Pavly Horákové.

Věříme, že mezi našimi knižními tipy objeví každá z vás tu správnou knihu, která vám zpříjemní volné chvíle. Na stránkách Luxor.cz a Booktook.cz na vás čeká spousta dalších novinek, které rozhodně stojí za to objevit.

Reklama