63da3e1ec8e3eblobid0.jpg
Leden je měsícem změn a úvah. Začátek nového roku vybízí k ohlédnutí za tím, co se povedlo a co ne, a odhadnout, co přinesou následující měsíce.

63da3ded51691obrazek.jpgPokud jde o vztahy a sexuální pohodu, mezi hlavní trendy roku 2022 patřil smyslový sex, nositelné sexuální hračky (které jsou neviditelné v každodenním oblečení) a nové způsoby, jak si užít anální sex, ale jaké budou trendy roku 2023?

Informovanost o sexuálních preferencích, které na nás čekají v nadcházejících měsících, nám může pomoci prozkoumat nové cesty k rozkoši a zlepšit kvalitu našich sexuálních vztahů. Megwyn White, ředitelka pro vzdělávání ve společnosti Satisfyer a certifikovaná klinická sexuoložka, se s vámi podělí o pět trendů, které poznamenají nový rok.

1. Duševní zdraví a sex: vztah, který je třeba zvážit

Ačkoli je před námi ještě dlouhá cesta, rok 2022 byl rokem, kdy se duševní zdraví stalo tématem veřejné debaty. Veřejnost navíc začala otevřeněji hovořit o významu sexu a jeho přínosu pro duševní zdraví, což lidem pomohlo pochopit, jakou roli v našem životě hraje.

Tento nárůst sexuálních znalostí byl doprovázen technologickým pokrokem, který může zlepšit náš sexuální život. Rok 2023 bude rokem, kdy lidé budou brát vážněji nedílnou roli, kterou sexuální zdraví v jejich životě hraje, a budou díky tomu v oblasti sexu stále sofistikovanější a kreativnější.

Zvýšené povědomí o duševním zdraví navíc může přispět k omezení sexuálních dysfunkcí, které se projevují z psychických nebo fyzických příčin a mohou mít zásadní dopad na mysl a sebevědomí dotyčné osoby. Meditace, péče o sebe, zdravé vztahy a nakonec i poznávání našeho těla prostřednictvím sexuální výchovy založené na potěšení mohou pomoci zlepšit naši schopnost prožívat osvobození a potěšení z orgasmu.

2. Rozšíření fenoménu sexuálního potěšení: ASMR

Fenomén ASMR, což je zkratka pro Autonomous Sensory Meridian Response (samostatná smyslová meridiánová reakce), popisuje zážitek vřelého brnění v horní a zadní části hlavy, které se někdy šíří i dále dolů do oblasti páteře v reakci na specifické zvukové a vizuální podněty. Podněty, které mohou vyvolat reakci ASMR, jsou velmi rozmanité, od šeptání tichým hlasem až po pohyby rukou.

ASMR byla spojena se sexuálním potěšením díky rozšíření podcastů, erotického audia a řízené meditace. Kromě toho zvuky vždy hrály v sexu důležitou roli, protože sdělují touhu, rozkoš a rytmickou zpětnou vazbu. Proto může být ASMR dobrou inspirací pro předehru nebo jako kontext pro erotické dobrodružství, nebo naopak může posílit uvolnění a zvýšit propojení páru v okamžiku po sexu.

Jednou z nejoblíbenějších nových funkcí mezi uživateli Satisfyer se navíc v uplynulém roce staly erotické příběhy Remotyca, které jsou jednou z funkcí, jež lze využívat prostřednictvím aplikace Satisfyer Connect App. Poslech takových příběhů ve chvílích sebepoznávání pomáhá vytvořit jedinečný zážitek, který přesahuje to, co může nabídnout samotná erotická pomůcka.

63da3eb9185e6obrazek.jpg

3. Za hranice monogamie: otevřené a polyamorní vztahy

V posledním desetiletí vzrostla popularita polyamorie. V roce 2022 podle průzkumu společnosti Yougov1 ve Spojených státech 43 % mileniálů (narozených v letech 1981 až 1993) uvedlo, že jejich ideální vztah by byl polyamorní. 

Nicméně i přes rostoucí popularitu v čase jsou otevřené a polyamorní vztahy stále považovány za okrajové. Megwyn White zdůrazňuje, že tyto typy vztahů se doporučují pouze tehdy, pokud je jádrem vztahu vysoká míra upřímnosti a respektu a vyžadují otevřenost ohledně jakýchkoli obav, které může kdokoli ve vztahu mít. Spolupráce se sexuálním terapeutem nebo koučem, který může usnadnit dialog a nabídnout nástroje, může být velkou pomocí pro páry, které uvažují o otevření vztahu.

Na druhou stranu, i když se tyto pojmy často používají ve stejném smyslu, mezi otevřeným vztahem a polyamorním vztahem existují rozdíly. Zatímco první z nich zahrnuje dohodu v rámci páru, kdy oba partneři umožňují intimní vztahy mimo pár, aniž by byli považováni za nevěrné, polyamorní vztahy zahrnují citové vazby mezi více než dvěma lidmi a mezi všemi z nich.

4. Praktiky obráceného análního sexu: pegging

Pegging označuje anální penetraci muže ženou pomocí vibrátoru, který je obvykle připevněn k jejímu pasu. Toto zařízení se často označuje jako "strap on" a může být pro oba partnery neuvěřitelně osvobozující.

Někdy se označuje jako "obrácený anální sex" a představuje značnou změnu v mocenském poměru pro ženy, které často hrají roli přijímajícího. Pegging nabízí ženám možnost zažít vzrušující výměnu rolí. Některé výrobky používané pro pegging se navíc používají i jako příslušenství pro vagínu, takže je lze použít i pro vaginální cvičení.

5. Technologie na vzestupu: tyto hračky budou trendy do roku 2023

63da3edd8341eobrazek.jpgZatímco v roce 2022 se zvýšila poptávka po produktech, které lze používat s mobilními aplikacemi, v roce 2023 přichází také nové technologie, které zlepší zážitek ze sexu a sebeuspokojení.

63da3efd60d6bobrazek.jpgNová řada vibrátorů Satisfyer s technologií Air Pump slibuje nové možnosti, pokud jde o stimulaci. Mezi hvězdné produkty budou patřit aplikace Satisfyer Air Pump Booty 5 Connect App a vibrátor Satisfyer Air Pump 5 Connect App, které umožňují uživatelům přizpůsobit velikost zařízení svým osobním preferencím.

Zcela nový typ stimulace bodu G lze objevit s přístroji Satisfyer Rrrolling Pleasure a Satisfyer Rrrolling Explosion, které jsou vybaveny stimulačním mechanismem podporujícím osobní hrátky a uspokojení.

63da3f1979c25obrazek.jpgStejně tak, jako tomu bylo v roce 2022, budou mezi uživateli i nadále oblíbené nositelné pomůcky, jako jsou Sexy Secret, Little Secret a Top Secret. Všechny jsou navíc kompatibilní s aplikací Satisfyer Connect, která uživatelům umožňuje sdílet dálkový ovladač s partnerem a ovládat tak intenzitu vibrací přístroje na dálku bez ohledu na to, jak daleko se nachází. Zároveň umožňuje vytvářet vlastní vibrační programy.
 63da3f2b5cdf6obrazek.jpg