Kdybych loni touto dobou v ruce nedržela skoro měsíčního drobka, doprovázela bych manžela a partu nadšenců zamilovaných do parních strojů na výlet pod parou.

Netuším, jestli to zvládnu letos, ačkoliv se na to chystám - děti jsou nevyzpytatelné, ale i tak vás ráda zvu na 9. Weekend pod parou. Pravda, prohlídka je spíše lákadlem pro vaše mužské polovičky a děti (byla jsem ujištěna, že to bude zážitek i pro holčičky - svezení na vozíku taženém parní obludou se nekoná každý den), ale pokud na to půjdete od lesa, tak jim tuto akci pošeptáte do ouška a samy vyrazíte třeba na cappuccino do víru města.

Tato zajímavá akce se koná v Ekotechnickém museu v Praze 6-Bubenči, v prostorách staré kanalizační čistírny, a to 10. a 11. září 2005. Od 10 do 18 hodin si zde návštěvníci budou moci prohlédnout nejen stálou expozici, výstavu modelů parních strojů, ale hlavním tahákem je návštěva Ústřední čistírny odpadních vod aneb život odpadů pražských domácností na vlastní oči.

Věřím, že pro vás 80 Kč za vstupné pro jednotlivce či 150 Kč za vstupné pro rodiny bude motivujícím faktorem - je to méně než do zoo či do kina v multiplexu.

Více informací o cestě do muzea a o dalších jeho programech najdete ZDE

Reklama