V rámci vinařství Rotkäppchen si můžete vybrat několik prohlídkových tras. Ta nejkratší exkurze do království sektu trvá 45 minut a stojí 6 Euro, na té nejdůkladnější strávíte 3 hodiny stojí 18,5 Euro a ochutnáte při ní osm druhů bublinek. V rámci prohlídek se dozvíte o fázích výroby šumivého vína, v Rüttelkeller se seznámíte s procesem tradičního kvašení lahví, dále vás čeká ochutnávka s odborným výkladem someliéra.
V největším sklepení vinařství, třípatrovém Domkelleru (Chrámové sklepení), byl v roce 1896 slavnostně uveden do provozu největší vyřezávaný sud pro přípravu cuvée v Německu o objemu 160 000 lahví.

Vedle obsáhlého programu prohlídek a degustací – nabízí také neobvyklé, exkluzivní speciální programy rozmanitého zaměření, které dokážou nadchnout nejen znalce sektů. Pestrá škála témat určená pro všechny milovníky výjimečných požitků a zájemce o nová poznání přitom sahá od rázného uvedení do umění takzvané sabráže, přes smyslná školení v senzorice až po úžasné chvíle naplněné požitky pro vyznavače sektu a čokolády.

O městečku Freyburg

Nikde jinde v Německu není tolik zajímavých historických budov na tak malém území jako v okolí pětitisícového Freyburgu. První zmínky pocházejí z roku 1203, zdejší osídlení se nacházelo na důležité obchodní a vojenské trase. Ulice jsou paralelní a setkávají se v pravém úhlu, vše vytváří pravidelnou síť. Protestantský kostel je kombinací románského slohu a gotiky. Nejvýznamnější památkou v kraji je rozsáhlý hrad Neuenburg z 11. století, který patří k největším a nejpozoruhodnějším hradům své doby v celé Evropě.
O sektu Rotkäppchen

Rotkäppchen je nejoblíbenější značkou sektu v Německu. Kulturu šumivých vín ztělesňuje od roku 1856. Více než 150letá tradice značky si během své doby našla ženské i mužské příznivce, u významných příležitostí, životních momentů a nevšedních okamžiků. Rotkäppchen nabízí řadu výrobků: od Sec, Demi Sec a Doux po Rosé či Ruby. A dokonce i šumivé víno bez alkoholu, Rotkäppchen Désalcoolisé Blanc či Rosé. Pro všechny důležité chvíle, pro každý slavnostní okamžik, pokaždé jiná chuť.

Objevte sekt Rotkäppchen v České republice, který je dostupný v běžné obchodní síti za doporučenou maloobchodní cenu 139 Kč.

Reklama